OI: Vaterpolisti Srbije izgubili od Španije

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Australiju 15:10 (4:5, 2:2, 4:1 i 5:2), u prvom kolu B grupe Olimpijskih igara u Tokiju.

Crna Gora će u narednom kolu, u utorak (4.30 sati) igrati sa Španijom. (EPA)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Australiju 15:10 (4:5, 2:2, 4:1 i 5:2), u prvom kolu B grupe Olimpijskih igara u Tokiju, javlja agencija Anadolija.

Odlična treća četvrtina crnogorskih vaterpolista i četiri postignuta uz samo jedan primljeni gol odlučila je pobjednika meča.

Crna Gora će u narednom kolu, u utorak (4.30 sati) igrati sa Španijom.

Crnogorske rukometašice savladale su danas u prvom kolu A grupe selekciju Angole 33:22 (13:12), javlja Anadolija.

Izabranice selektorke Bojane Popović odlučujuću prednost stekle su početkom drugog poluvremena, kada su nakon serije od 6:0 u 37. minutu povele 19:12.

Naredni rival crnogorskim rukometašicama, u utorak u dva sata ujutro, biće Japan.

Poraz vaterpolista Srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije, zvanični olimpijski šampion, porazom je započela turnir u Tokiju, nakon što je danas u meču prvog kola B grupe poražena u duelu sa Španijom sa 13:12, javlja Tanjug.

Baš kao i na nekoliko prethodnih velikih takmičenja, izabranici Dejana Savića nisu uspjeli da zaustave Špance, posebno u situacijama sa “igračem više”.

Po dva gola za Srbiju postigli su Ðorđe Lazić, Filip Filipović, Duško Pijetlović i Nikola Jakšić.

Vaterpolisti Srbije naredni meč igraju protiv Kazahstana, u utorak, od 07.00 sati.

Vaterpolisti Srbije naredni meč igraju protiv Kazahstana (EPA – Ilustracija)

Husić nije uspio osvojiti bronzu

Bh. taekwondoista Nedžad Husić (19) nije uspio osvojiti broznanu medalju na Olimpijskim igrama nakon što je poražen protiv turskog predstavnika Hakana Recbera rezultatom 21:12.

BiH tako još uvijek čeka na prvo olimpijsko odličje u historiji.

Husić je u četvrtfinalnom okršaju savladao Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana 8:7.

Prva runda pripala je Egipćaninu 2:0, a i kada je poveo 5:0 u drugoj rundi, bh. olimpijac se nije predavao.

Najbolji rezultat BiH na olimpijadama

Uslijedio je finiš u kojem je Husić zadao nekoliko udaraca i izjednačio rezultat, a praktično u posljednjoj sekundi treće runde došao je do velike pobjede.

Prethodno je najbolji plasman ostvario strijelac Nedžad Fazlija koji je u disciplini 10m zračna puška zauzeo šesto mjesto u Sidneju 2000. godine, navodi agencija Anadolija.

Već sada bh. predstavnik je ostvario najbolji rezultat u historiji BiH na Olimpijskim igrama.