
Ministar pravde Srbije zabrinut zbog ukidanja mjere pritvora za troje aktivista
Apelacioni sud u Novom Sadu donio je juče odluku kojom se Mariji Vasić, Lazaru Diniću i Ladi Jovoviću pritvor zamjenjuju kućnim pritvorom i oni su pušteni kućama.
Šesti je dan blokade pravosudnih organa u Novom Sadu.
Studenti su, kao i juče, do 11 sati puštali u zgradu zaposlene nakon čega su ponovo blokirali ulaze.
Nastavite čitati
list of 4 items- list 1 of 4Zašto i borce protiv fašizma, i borce protiv genocida zovu – teroristima
- list 2 of 4Bejzbol palica kao legitimni alat ‘društvenog dijaloga’
- list 3 of 4‘Kao igre bez granica i jasnih pravila’: Blokade u Beogradu, policija rastjeruje i privodi
- list 4 of 4V. Britanija želi zabraniti ‘Palestinsku akciju’, naziva je terorističkom organizacijom
Sa protestom, kažu, nastavljaju dok i preostalih troje aktivista ne budu pušteni iz pritvora.
Apelacioni sud u Novom Sadu donio je juče odluku kojom se Mariji Vasić, Lazaru Diniću i Ladi Jovoviću pritvor zamjenjuju kućnim pritvorom i oni su pušteni kućama.
U pritvoru se i dalje nalaze Srđan Đurić, Davor Stefanović i Mladen Cvijetić.
Apelacioni sud vratio je njihov predmet prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje.
Oglasio se i ministar pravde Srbije Nenad Vujić i izrazio je zabrinutost zbog odluke o ukidanju mjere pritvora za troje aktivista, javlja Al Jazeerin Petar Alimpijević.
Published On 21 May 2025
Izvor: Al Jazeera