Kremlj potvrdio napad Ukrajine na Krimski most

Ukrajinska sigurnosna služba SBU je objavila kako je više od tone eksploziva postavljeno pod cestovni i željeznički most koji povezuje Rusiju i anektirani Krimski poluotok.

Kremlj je u srijedu potvrdio je Ukrajina napala Krimski most te da je došlo do eksplozije, ali i da nije nastala šteta.

Ukrajinska sigurnosna služba SBU u utorak je objavila kako je eksplozivom pogođen cestovni i željeznički most koji povezuje Rusiju i anektirani Krimski poluotok ispod nivoa vode, javlja Reuters.

“Došlo je do eksplozije”, rekao je glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov. “Ništa nije oštećeno. Most radi. Kijevski režim nastavlja s pokušajima napada na civilnu infrastrukturu. Rusija poduzima mjere opreza”.

Legitimna meta

Ranije je SBU podijelio snimak eksplozije kod jednog od brojnih potpornih stupova mosta, a šef sigurnosne služne Vasilij Maljuk rekao je da je most legitimna meta jer ga Rusija koristi kao logističku arteriju za snabdijevanje svojih trupa.

Također je objavljeno kako je korišten eksploziv jednake jačine kao 1.100 kilograma TNT-a.

Devetnaest kilometara dugi Krimski most preko Kerčkih vrata je jedina direktna veza između ruske transportne mreže i Krima, prenosi Hina.

Izvor: Agencije

Reklama