EURO 2024: Kompletan raspored utakmica

Deset njemačkih gradova od 14. juna do 14. jula ugostit će najbolje nogometne reprezentacije “Starog kontinenta” u borbi za naslov najboljeg.

Trofej namijenjen pobjedniku turnira predstavljen na stadionu u Minhenu (Reuters /Angelika Warmuth)

Njemačka će od 14. juna do 14. jula biti domaćin 17. Evropskog prvenstva za nogometaše. Na rasporedu je 51 utakmica, a posljednja će biti odigrana 14. jula na Olimpijskom stadionu u Berlinu kada će biti poznato ime novog (ili starog) prvaka Evrope.

Mečevi će biti odigrani na deset stadiona širom Njemačke, a nastupit će 24 nacionalne selekcije i titulu najboljeg će braniti Italija. U nastavku vam donosimo kompletan raspored utakmica, zajedno sa satnicom i mjestom odigravanja mečeva.


Grupna faza


GRUPA A
(Njemačka, Škotska, Mađarska, Švicarska)

14. juni
Njemačka – Škotska (21:00, Minhen)

15. juni
Mađarska – Škotska (15:00, Keln)

19. juni
Njemačka – Mađarska (18:00, Štutgart)
Škotska – Švicarska (21:00, Keln)

23. juni
Švicarska – Njemačka (21:00, Frankfurt)
Škotska – Mađarska (21:00, Štutgart)


GRUPA B
(Španija, Hrvatska, Italija, Albanija)

15. juni
Španija – Hrvatska (18:00, Berlin)
Italija – Albanija (21:00, Dortmund)

19. juni
Hrvatska – Albanija (15:00, Hamburg)

20. juni
Španija – Italija (21:00, Gelsenkirchen)

24. juni
Albanija – Španija (21:00, Dizeldorf)
Hrvatska – Italija (21:00, Leipzig)


GRUPA C
(Slovenija, Danska, Srbija, Engleska)

16. juni
Slovenija – Danska (18:00, Štutgart)
Srbija – Engleska (21:00, Gelsenkirchen)

20. juni
Slovenija – Srbija (15:00, Minhen)
Danska – Engleska (18:00, Frankfurt)

25. juni
Engleska – Slovenija (21:00, Keln)
Danska – Srbija (21:00, Minhen)


GRUPA D
(Poljska, Nizozemska, Austrija, Francuska)

16. juni
Poljska – Nizozemska (15:00, Hamburg)

17. juni
Austrija – Francuska (21:00, Dizeldorf)

21. juni
Poljska – Austrija (18:00, Berlin)
Nizozemska -Francuska (21:00, Leipzig)

25. juni
Nizozemska – Austrija (18:00, Berlin)
Francuska – Poljska (18:00, Dortmund)


GRUPA E
(Belgija, Slovačka, Rumunija, Ukrajina)

17. juni
Rumunija – Ukrajina (15:00, Minhen)
Belgija – Slovačka (18:00, Frankfurt)

21. juni
Slovačka – Ukrajina (15:00, Dizeldorf)

22. juni
Belgija – Rumunija (21:00, Keln)

26. juni
Slovačka – Rumunija (18:00, Frankfurt)
Ukrajina – Belgija (18:00, Štutgart)


GRUPA F
(Turska, Gruzija, Portugal, Češka)

18. juni
Turska – Gruzija (18:00, Dortmund)
Portugal – Češka (21:00, Leipzig)

22. juni
Gruzija – Češka (15:00, Hamburg)
Turska – Portugal (18:00, Dortmund)

26. juni
Gruzija – Portugal (21:00, Gelsenkirchen)
Češka – Turska (21:00, Hamburg)



Eliminatorna faza


OSMINA FINALA

29. juni
Drugoplasirani grupe A – Drugoplasirani grupe B (utakmica 38, 18:00, Berlin)
Pobjednik grupe A – Drugoplasirani grupe C (utakmica 37, 21:00, Dortmund)

Stadion u Kelnu (EPA-EFE/ CHRISTOPHER NEUNDORF)

30. juni
Pobjednik grupe C – Trećeplasirani grupe D/E/F (utakmica 40, 18:00, Gelsenkirchen)
Pobjednik grupe B – Trećeplasirani grupe A/D/E/F (utakmica 39, 21:00, Keln)

Stadion u Gelsenkirchenu (EPA-EFE/ CHRISTOPHER NEUNDORF)

1. juli
Drugoplasirani grupe D – Drugoplasirani grupe E (utakmica 42, 18:00, Dizeldorf)
Pobjednik grupe F – Trećeplasirani grupe A/B/C (utakmica 41, 21:00, Frankfurt)

Stadion u Frankfurtu (Kirill KUDRYAVTSEV / AFP)

2. juli
Pobjednik grupe E – Trećeplasirani grupe A/B/C/D (utakmica 43, 18:00, Minhen)
Pobjednik grupe D – Drugoplasirani grupe F (utakmica 44, 21:00, Leipzig)

Stadion u Leipzigu ( EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE)

ČETVRTFINALE

Stadion u Štutgartu (THOMAS KIENZLE / AFP)

5. juli
Pobjednik utakmice 39 – Pobjednik utakmice 37 (utakmica 45, 18:00, Štutgart)
Pobjednik utakmice 41 – Pobjednik utakmice 42 (utakmica 46, 21:00, Hamburg)

Stadion u Hamburgu (Axel Heimken / AFP)

6. juli
Pobjednik utakmice 40 – Pobjednik utakmice 28 (utakmica 48, 18:00, Dizeldorf)
Pobjednik utakmice 43 – Pobjednik utakmice 44 (utakmica 47, 21:00, Berlin)

Stadion u Dizeldorfu (EPA-EFE/ CHRISTOPHER NEUNDORF)

POLUFINALE

9. juli
Pobjednik utakmice 45 – Pobjednik utakmice 46 (21:00, Minhen)

Stadion u Minhenu (EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

10. juli
Pobjednik utakmice 47 – Pobjednik utakmice 48 (21:00, Dortmund)

Stadion u Dortmundu (EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

FINALE

14. juli
Pobjednik prvog polufinala – Pobjednik drugog polufinala (21:00, Berlin)

Olimpijski stadion u Berlinu (Reuters/ Annegret Hilse)
Izvor: Al Jazeera i agencije