Kvalifikacije za EURO 2024: Srbija slavila u Crnoj Gori

Sigurnosne mjere su pooštrene zbog očekivanog prisustva većeg broja domaćih i gostujućih navijača kao i regionalnog rivaliteta i takmičarskog značaja.

Vlahović postiže drugi gol na stadionu Pod Goricom u Podgorici (Reuters)

Nogometaši Srbije kao gosti savladali su Crnu Goru u meču drugog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će naredne godine organizirati Njemačka.

Na poluvremenu su mreže mirovale, da bi na početku drugog poluvremena selektor Srbije Dragan Stojković u igru uveo Dušana Vlahovića što mu se jako isplatilo jer je upravo ovaj nogometaš bio dvostruki strijelac za pobjedu.

Prvo je pogodio u 78. minuti, da bi tačku na „i“ Vlahović stavio u šestoj minuti sudijske nadoknade meča u Podgorici.

Nastavak u junu

Nakon prva dva kola, Srbija u grupi G vodi sa maksimalnih šest bodova, druga je Mađarska koja je sa 3:0 danas savladala Bugarsku. Tri boda ima i Crna Gora dok Litvanija i Bugarska nemaju osvojene bodove u trenutnom toku kvalifikacija.

Srbija je u utakmici prvog kola, odigranoj u petak u Beogradu, pobijedila Litvaniju 2:0, dok je Crna Gora u Razgradu savladala Bugarsku 1:0.

Borba za plasman na EURO 2024 u grupi G se nastavlja 17. juna kada Srbija pauzira, Crna Gora dočekuje Mađarsku, a Litvanija Bugarsku.

Tri dana kasnije (20. juni), Bugarska će ugostiti Srbiju, a Litvanija putuje u Mađarsku.