Raspored

Svjetskog prvenstva

Kompletan raspored utakmica na Svjetskom prvenstvu u Kataru

Svjetsko prvenstvo u nogometu održava se od 20. novembra do 18. decembra, a domaćin mu je Katar.

Finalna utakmica igra se 18. decembra u Lusailu (EPA)

Počelo je dugo iščekivano Svjetsko prvenstvo u nogometu, koje će se do 18. decembra igrati u Kataru.

Donosimo kompletan raspored nogometnih utakmica:

GRUPA A

1. kolo, 20. i 21. novembra

20. novembra, 17:00 Katar – Ekvador 0:2 (Al Khor)  

21. novembra, 17:00 Senegal – Nizozemska 0:2 (Doha)

2. kolo, 25. novembra

14:00 Katar – Senegal 1:3 (Doha)

17:00 Nizozemska – Ekvador 1:1 (Al Rayyan)

3. kolo, 29. novembra

16:00 Ekvador – Senegal 1:2 (Al Rayyan)

16:00 Nizozemska – Katar 2:0 (Al Khor)

GRUPA B

1. kolo, 21. novembra

14:00 Engleska – Iran 6:2 (Al Rayyan)

20:00 SAD – Vels 1:1 (Al Rayyan)

2. kolo, 25. novembra

11:00 Vels – Iran 0:2 (Al Rayyan)

20:00 Engleska – SAD 0:0 (Al Khor)

3. kolo, 29. novembra

20:00 Vels – Engleska 0:3 (Al Rayyan)

20:00 Iran – SAD 0:1 (Doha)

GRUPA C

1. kolo, 22. novembra

11:00 Argentina – Saudijska Arabija 1:2 (Lusail)

17:00 Meksiko – Poljska 0:0 (Doha)

2. kolo, 26. novembra

14:00 Poljska – Saudijska Arabija 2:0 (Al Rayyan)

20:00 Argentina – Meksiko 2:0 (Lusail)

3. kolo, 30. novembra

20:00 Poljska – Argentina 0:2 (Doha)

20:00 Saudijska Arabija – Meksiko 1:2 (Lusail)

GRUPA D

1. kolo, 22. novembra

14:00 Danska – Tunis 0:0 (Al Rayyan)

20:00 Francuska – Australija 4:1 (Al Wakrah)

2. kolo, 26. novembra

11:00 Tunis – Australija 0:1 (Al Wakrah)

17:00 Francuska – Danska 2:1 (Doha)

3. kolo, 30. novembra

16:00 Australija – Danska 1:0 (Al Wakrah)

16:00 Tunis – Francuska 1:0 (Al Rayyan)

GRUPA E

1. kolo, 23. novembra

14:00 Njemačka – Japan 1:2 (Al Rayyan)

17:00 Španija – Kostarika 7:0 (Doha)

2. kolo, 27. novembra

11:00 Japan – Kostarika 0:1 (Al Rayyan)

20:00 Španija – Njemačka 1:1 (Al Khor)

3. kolo, 1. decembra

20:00 Japan – Španija 2:1 (Al Rayyan)

20:00 Kostarika – Njemačka 2:4 (Al Khor)

GRUPA F

1. kolo, 23. novembra

11:00 Maroko – Hrvatska 0:0 (Al Khor)

20:00 Belgija – Kanada 1:0 (Al Rayyan)

2. kolo, 27. novembra

14:00 Belgija – Maroko 0:2 (Doha)

17:00 Hrvatska – Kanada 4:1 (Al Rayyan)

3. kolo, 1. decembra

16:00 Hrvatska – Belgija 0:0 (Al Rayyan)

16:00 Kanada – Maroko 1:2 (Doha)

GRUPA G

1. kolo, 24. novembra

11:00 Švicarska – Kamerun 1:0 (Al Wakrah)

20:00 Brazil – Srbija 2:0 (Lusail)

2. kolo, 28. novembra

11:00 Kamerun – Srbija 3:3 (Al Wakrah)

17:00 Brazil – Švicarska 1:0 (Doha)

3. kolo, 2. decembra

20:00 Srbija – Švicarska 2:3 (Doha)

20:00 Kamerun – Brazil 1:0 (Lusail)

GRUPA H

1. kolo, 24. novembra

14:00 Urugvaj – Južna Koreja 0:0 (Al Rayyan)

17:00 Portugal – Gana 3:2 (Doha)

2. kolo, 28. novembra

14:00 Južna Koreja – Gana 2:3 (Al Rayyan)

20:00 Portugal – Urugvaj 2:0 (Lusail)

3. kolo, 2. decembra

16:00 Gana – Urugvaj 0:2 (Al Wakrah)

16:00 Južna Koreja – Portugal 2:1 (Al Rayyan)

OSMINA FINALA

3. decembra

16:00 Nizozemska – SAD (Al Rayyan)

20:00 Argentina – Australija (Al Rayyan)

4. decembra

16:00 Francuska – Poljska (Doha)

20:00 Engleska – Senegal (Al Khor)

5. decembra

16:00 Japan – Hrvatska (Al Wakrah)

20:00 Brazil – Južna Koreja (Doha)

6. decembra

16:00 Maroko – Španija (Al Rayyan)

20:00 Portugal – Švicarska (Lusail)

ČETVRTFINALE

9. decembra

16:00 1E/2F – 1G-2H  (Al Rayyan) – 1

20:00 1A/2B – 1C/D2 (Lusail) – 2

10. decembra

16:00 1F/2E – 1H/2G (Doha) – 3

20:00 1B/2A – 1D/2C (Al Khor) -4

POLUFINALE

13. decembra 20:00 1-2 (Lusail)

14. decembra 20:00 3-4 (Al Khor)

ZA 3. MJESTO

17. decembra 16:00 (Al Rayyan)

FINALE

18. decembra 16:00 (Lusail)

Izvor: Agencije