Raspored

Svjetskog prvenstva

Eurobasket: Pobjede Hrvatske, Crne Gore i Srbije, poraz BiH

BiH je poražena od Njemačke 82:92, Hrvatska je pobijedila Veliku Britaniju 86:65, Crna Gora je savladala Belgiju 76:70, a Srbija je bila bolja od Češke – 81:68.

Selekcija Srbije ima dvije pobjede u prva dva kola Eurobasketa (EPA)

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u subotu od selekcije Njemačke rezultatom 82:92 u drugom kolu Eurobasketa.

Izabranici selektora Adisa Bećiragića su u susretu odigranom u dvorani Lanxess Arena u Kelnu bili bolji u prvom poluvremenu.

Nešto slabija koncentracija bh. reprezentativaca u drugom poluvremenu, Njemačka bilježi seriju od 12 koševa i preuzima vodstvo 54:47, prenosi Anadolija.

U nastavku je Njemačka povećala razliku na 18 koševa, a na kraju slavila rezultatom 92:82.

Hrvatska pobijedila Veliku Britaniju

Hrvatski košarkaši su u subotu, u utakmici drugog kola u skupini C, savladali Veliku Britaniju sa 86:65.

Bila je to prva pobjeda Hrvatske u Milanu, dok je Velika Britanija upisala drugi poraz.

Hrvatsku su sa po 15 koševa predvodili Dario Šarić, Bojan Bogdanović i Ivica Zubac, Mario Hezonja je dodao 13 uz 10 skokova, dok je Myles Hesson ubacio 18 poena za Veliku Britaniju.

Crna Gora savlada Belgiju

Crnogorski košarkaši su odlično reagirali nakon poraza od Turske na startu i savladali Belgiju u drugom kolu rezultatom 76:70.

Bojan Dubljević je predvodio “crvene” sa 21 poenom i 11 skokova, pratili su ga Kendrik Peri sa 19 i Vladimir Mihailović sa 14 poena.