Liga prvaka: Preokret Zvezde protiv Olympiakosa

Zvezda je i prije konačne odluke 'preuzela' spornu titulu i na grb dodala treću zvjezdicu (Reuters)

U drugom kolu grupne faze Lige prvaka Crvena zvezda osvojila je prve bodove u ovoj sezoni, dok zagrebački Dinamo, uprkos dobroj igri, nije uspio napustiti Manchester neporažen.

U utakmici protiv Cityja držao se odlično do 66. minute, a onda je Raheem Sterling probio odbranu zagrebačkog tima. Pred sam kraj susreta, u petoj minuti sudijske nadoknade, pobjedu engleskog prvaka potvrdio je Phil Foden.

U Beogradu, Crvena zvezda na stadionu “Rajko Mitić” nakon preokreta je savladala Olympiakos.

Grčka ekipa povela je u 37. minuti golom Rubena Semeda, kojem je prethodila velika greška golmana Milana Borjana.

Manchester City je ipak bio previše jak za Dinamo

U drugom poluvremenu dogodio se veliki preokret. Zvezda je do izjednačenja došla pogotkom Miloša Vulića iz 63. minute, a za preokret su se pobrinuli Nemanja Milunović, koji je nakon kornera u 87. minuti glavom pogodio mrežu golmana Olympiakosa, i Richmond Boakye, koji je potvrdio pobjedu u samom finišu.

Grčki tim od 58. minute igrao je s 10 igrača nakon što je Yassine Benzia dobio drugi žuti karton.

Četiri gola Gnabryja protiv Tottenhama

Utakmicu u Beogradu obilježilo je zajedničko navijanje pristalica dva kluba.

U ljepotici večeri Bayern je u Londonu pregazio prošlogodišnjeg finalista Lige prvaka Tottenham sa 7:2, a Serge Gnabry postigao je čak četiri gola.

Rezultati:

Grupa A: Real Madrid – Club Brugge 2:2, Galatasaray – PSG 0:1. Poredak: PSG 6, Club Brugge 2, Galatasaray i Real Madrid po 1 bod.

Grupa B: Crvena zvezda – Olympiakos 3:1, Tottenham – Bayern 2:7. Poredak. Bayern 6, Crvena zvezda 3, Olympiakos i Tottenham po 1 bod.

Grupa C: Atalanta – Šahtar 1:2, Manchester City – Dinamo Zagreb 2:0. Poredak: Manchester CIty 6, Dinamo Zagreb i Šahtar po 3, Atalanta 0 bodova.

Grupa D: Juventus – Bayer 3:0, Lokomotiv – Atletico 0:2. Poredak: Atletico i Juventus po 4, Lokomotiv 3, Bayer 0 bodova.