Liga Evrope: Ispala oba predstavnika BiH

U Podgorici Mladost brani prednost od 1:0 protiv Sturma iz austrijskog Graza (EPA)
U Podgorici Mladost brani prednost od 1:0 protiv Sturma iz austrijskog Graza (EPA)

Nogometni klubovi iz regije zapadnog Balkana u četvrtak su igrali revanš-susrete drugog pretkola Lige Europe.

Željezničar je na gostovanju kod AIK-a izgubio 2:0, a budući da je prvi susret završio bez golova, klub iz Sarajeva se oprostio od nastavka natjecanja.

Ispao je i Široki Brijeg – on je kod kuće izgubio od Aberdeena 2:0, a kako je u prvoj utakmici bilo 1:1, dalje je otišao škotski klub.

Hajduk iz Splita prošao je dalje pobjedom u gostovanju kod Levskog sa 1:2, dok je u prvoj utakmici slavio s 1:0, a nakon pobjede od 2:0 na domaćem terenu, Osijek je kod Luzerna izgubio 2:1, što je drugom hrvatskom predstavniku bilo dovoljno za prolaz dalje.

Po jedan klub iz Slovenije i Makedonije prošao dalje

Crvena zvezda plasirala se u nastavak natjecanja pobjedom nad kazahstanskim Irtysh Pavlodarom od 2:0.

S dvije pobjede – večerašnjom od 3:2 i prošlom od 2:1, slovenski Domžale prošao je dalje preko islandskog Valura.

Slovenska Gorica je kod kuće izgubila od grčkog Panioniosa sa 3:2 pa je zajedno s pobjedom iz prošlog susreta od 2:0 Panonios otišao dalje.

Nakon prošlotjedne pobjede od 1:0, Mladost iz Podgorice oprostila se od natjecanja porazom od Sturma iz Graza od 3:0.

Makedonski Rabotnički je izgubio je na gostovanju 3:0 i eliminiran je u dva susreta s Dinamom iz Minska, dok je Shkendija sačuvala 3:1 iz prvog meča protiv Helsinkija – drugu utakmicu odigrala je 1:1 i prošla dalje.

Rezultati:

Dinamo Minsk (Bjelorusija) – Rabotnički (Makedonija) 3:0

HJK (Finska) – Shkendija (Makedonija) 1:1

AIK Stockholm (Švedska) – Željezničar (Bosna i Hercegovina) 2:0

Levski (Bugarska) – Hajduk Split (Hrvatska) 1:2

Luzern (Švicarska) – Osijek (Hrvatska) 2:1

Domžale (Slovenija) – Valur (Island) 3:2

Crvena zvezda (Srbija) – Irtysh Pavlodar (Kazahstan) 2:0

Mladost Podgorica (Crna Gora) – Sturm Graz (Austrija) 0:3

Gorica (Slovenija) – Panionios (Grčka) 2:3

Široki Brijeg (Bosna i Hercegovina) – Aberdeen (Škotska) 0:2

Rezultati prvih utakmica:

Dinamo Minsk (Bjelorusija) – Rabotnički (Makedonija), prvi meč 1:1

HJK (Finska) – Shkendija (Makedonija), 1:3

AIK Stockholm (Švedska) – Željezničar (Bosna i Hercegovina), 0:0

Levski (Bugarska) – Hajduk Split (Hrvatska), 0:1

Luzern (Švicarska) – Osijek (Hrvatska), 0:2

Domžale (Slovenija) – Valur (Island), 2:1

Crvena zvezda – Irtysh Pavlodar (Kazahstan), 1:1

Mladost Podgorica (Crna Gora) – Sturm Graz (Austrija), 1:0

Gorica (Slovenija) – Panionios (Grčka), 0:2

Široki Brijeg (Bosna i Hercegovina) – Aberdeen (Škotska), 1:1

Izvor: Al Jazeera i agencije


Povezane

Više iz rubrike SPORT
POPULARNO