Real Madrid postao svjetski klupski prvak

Pobjednik Lige prvaka Real Madrid postao je svjetski klupski prvak nakon što je u finalu, ali tek nakon produžetaka, slavio protiv prvaka Azije, Kashime, 4:2.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je do 106. minute, kad ga je zamijenio Mateo Kovačić.

Real je poveo u 10. minuti. Modrić je šutirao prema golu japanske ekipe, ali se lopta odbila od golmana do Benzeme, koji je bio precizan.

No, u 44. minuti, nakon pogreške Realove odbrane, Gaku Shibasaki pogađa za 1:1, prenosi Hina.

U 55. minuti Japanci povećavaju na 2:1. Strijelac je ponovo bio Shibasaki nakon još jedne loše reakcije odbrane Reala.

Napadi Reala

U 59. minuti sudija je dodijelio žuti karton Yamamotu, koji je srušio Lucasa, a sa bijele tačke precizan je bio Cristiano Ronaldo.

U posljednjih 30 minuta uslijedila je opsada japanskog gola, ali bez pogotka i utakmica je otišla u produžetke.

U sedmoj minuti prvog produžetka Ronaldo postiže svoj drugi gol na utakmici za vodstvo Reala od 3:2, a u 104. minuti i treći pogodak za konačan rezultat.

Realu je ovo druga titula svjetskog klupskog prvaka nakon 2014. godine. Treće mjesto zauzeo je kolumbijski Atletico Nacional, koji je u ranije odigranoj utakmici bio bolji nakon izvođenja jedanaesteraca od meksičkog Cluba Amerike.