Liga prvaka: Partizan ide dalje, Vardar ispao

Nogometni šampion Srbije, beogradski Partizan, izborio je plasman u treće pretkolo Lige europskih prvaka. „Crno-beli“ su sa 2:0 u Gruziji savladali domaći tim Dila Gori, koga su prošle sedmice u Beogradu nadigrali sa 1:0. Danas su strijelci bili Darko Brašanac u 37. i Aboubakar Oumarou u 64. minuti.

U narednoj etapi takmičenja, protivnik Partizanu bit će bolji klub iz duela Trenčin (Slovačka) – Steaua Bukurešt (Rumunija). Rumunski predstavnik je u prvom duelu slavio sa 2:0, a njihov naredni okršaj na programu je sutra.

Nešto kasnije na teren će istrčati predstavnici drugog balkanskog predstavnika.

Partizanove sreće nije bio makedonski Vardar koga je eliminirao kiparski APOEL sa ukupnih 1:1. Na Kipru je prošle godine bilo 0:0, da bi u Skoplju oba tima postigla po jedan gol.

Kiprani su poveli preko De Vincentija u 60. minuti, domaći su izjednačili golom Ljamcevskog u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, a za potpuni preokret nije bilo dovoljno vremena.