BiH bolja od Obale Slonovače, dva gola Džeke

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, u okviru priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo u Brazilu, savladala je Obalu Slonovače u američkom St. Louisu sa 2:1.

Strijelac oba gola “Zmajeva” u subotu bio je Edin Džeko, dok se u listu strijelaca za “Slonove” upisao Didier Drogba.

Izabranici Safeta Sušića poveli su u 17. minuti. Miralem Pjanić je poslao jednu dugu loptu sa desne strane u šesnaesterac “Slonova”, gdje je bio Edin Višća, njegov šut je odbranio golman Sylvain Gbouhou.

Odbijena lopta je stigla do Džeke, koji ju je proslijedio u mrežu Obale Slonovače.

Naredna provjera

Napadač engleskog Manchester Cityja Džeko bio je strijelac i drugog gola za Bosnu i Hercegovinu. Igrala se 53. minuta kada je Pjanić ponovo dobro centrirao loptu, Džeko ju je primio na 20-tak metara od gola, a potom matirao čuvara mreže Obale Slonovače Gbouhoua.

Konačni 2:1 postavio je iskusni Drogba, koji je iz slobodnog udarca savladao bh. golmana Asmira Begovića u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Narednu provjeru pred SP “Zmajevi” imaju 3. juna protiv Meksika u Chicagu. Selekcija Bosne i Hercegovine na Mundijalu, u okviru grupe F, igrat će protiv Argentine (15. juni), Nigerije (21. juni) i Irana (25. juni).

Obala Slonovače nalazi se u grupi C, zajedno sa Japanom, Kolumbijom i Grčkom.