Chelsea u odbranu titule krenuo remijem

Barcelona je Messijevim golovima uspjela doći do preokreta i pobijediti Spartak (AP)

Londonski Chelsea u odbranu titulu prvaka Evrope krenuo je remijem protiv šampiona Italije Juventusa.

Utakmica je odigrana na rasprodanom Stamford Bridgeu. Nakon početnih boljih prilika koje su imali gosti, Chelsea je napadom 20-togodišnjeg Brazilca Oscara, debitanta u Ligi prvaka,poveo 2:0

U 31. minuti Oscar je dovoeo prvaka Evrope u vodstvo uz malo sreće, jer se lopta odbila od jednog igrača Juventusa.

Dva minuta kasnije Oscar eurogolom potvrđuje da je uprava Chelseaja njegovim dovođenjem napravila odličan posao.

Juventus je smanjio u 38. minuti golom Vidala sa vrha šesnaesterca.

Fabio Quagliarella je u 80. minuti poravnao rezultat i donio bod “Staroj dami”, nakon što je torinska ekipa gubila rezultatom 2:0.

Barca uspješna

Barcelona, predvođena novim trenerom Titom Vilanovom, pobjedom je startao u Ligi prvaka, ugostivši moskovski Spartak.

Barca je povela golom Tella u 14. minuti, ali je Spartak izjednačio auto golom Danija Alavesa u 29. minuti.

Romulo je doveo rusku ekipu u vodstvo u 59. minuti, da bi argentinski čarobnjak sa loptom, Messi, postigao gol u 72. minuti. Messi je u 80. minuti matirao golmana Spartaka za konačnih 3:2 i pobjedu španskog viceprvaka.

Njemački viceprvak, minhenski Bayern, kao domaćin je savladao špansku Valenciju rezultatom 2:1. Strijelci za domaću ekipu su bili Schweinsteiger u 38. i Kroos u 76. minuti, a gol utjehe za goste je postigao Valdez u sudijskoj nadoknadi.

Škotski Celtic je ugostio portugalsku Benficu, a gledaoci su bili uskraćeni za golove.

“Crveni đavoli” su kao domaćini uspjeli minimalnim rezultatom savladati turski Galatasaray golom Caricka u sedmoj minuti.

Ukrajinski Shakthar je na svom terenu savladao danski Nordsjaelland rezultatom 2:0. Dvostruki strijelac za domaći tim je bio Henrikh  Mkhitaryan.

Poraz Brage

Portugalska Braga je sa dva gola poražena kao domaćin od rumunskog Cluja. Strijelac oba gola bio je Rafael Bastos u 19. i 34. minuti.

Bjeloruska BATA je u gostima savladala francuskog predstavnika Lille, golovima Volodkoa u šestoj, Rodionova u 20. i Olekhonovicha u 43. minuti.

Utješni gol za domaćina je postigao Chedjou u 60. minuti.

Ovim susretima je kompletirano prvo kolo Lige prvaka za sezonu 2012/2013.