Troicki u četvrtfinalu turnira u Dohi

Glavna nagrada na turniru u Dohi iznosi milion dolara (EPA)

Srbijanski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale turnira u Dohi, pošto je u srijedu u osmini finala savladao Nijemca Matthiasa Bachingera sa 2:0 u setovima – 7:6 (8:6), 6:1.

Troicki je u duelu protiv kvalifikanta u prvom setu imao problema, dok konačno nije srušio otpor 94. igrača ATP liste.

Nakon ravnopravne igre i obostranog osvajanja gema na protivnički servis, set je odlučen u neizvjesnom tie-brakeu, kada je srbijanski teniser bio precizniji.

Drugi set protekao je u dominaciji Troickog, koji nije dopustio Bachingeru šansu za povratak u meč i poslije 88 minuta borbe je superiorno okončao duel.

Troicki će u borbi za polufinale igrati s pobjednikom meča između Francuza Gaela Monfilsa i Njemca Benjamina Beckera.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od milion dolara.