Bojana Jovanovski startovala pobjedom

Bojana Jovanovski je u prvom kolu pobijedila rezultatom 2-0 (Getty Images)

Srbijanska teniserka Bojana Jovanovski je u prvom kolu WTA turnira u Brisbaneu savladala Australijanku Casey Dellacqua sa 6-4, 6-2.

U ostalim mečevima 1. kola su postignuti ovi rezultati:

Kim Clijsters (Belgija) – Simona Halep (Rumunija) 6-1, 6-4

Iveta Benešova (Češka) – Lucija Safarova (Češka) 2-6, 7-5, 7-5

Francesca Schiavone (Italija) – Ksenija Pervak (Rusija) 4:4, Pervak predala meč zbog povrede.

Na turniru od srbijanskih teniserki igrale su još Jelena Janković i Ana Ivanović.

Loš nastup

One su eliminisane već na startu WTA turnira u Brisbaneu u konkurenciji parova pošto su izgubile od američkog dubla Raquel Kops-Jones / Abigail Spears sa 2:1 u setovima.

Pobjednica turnira osvojiće 470 WTA bodova i ček na 110.000 dolara, dok će poraženoj u finalu pripasti 57.800 dolara i 320 poena.

Jelena Janković nastavlja takmičenje u pojedinačnoj konkurenciji gde će joj suparnica u prvom kolu biti Carla Suarez Navarro iz Španije.

Nagradni fond u Brisbaneu iznosi 655.000 dolara.