Crnogorski mandatar Milojko Spajić predstavio ekspoze

Mandatar Milojko Spajić predstavio je svoj ekspoze, a kao prioritete iznio je ubrzanje evropskog puta zemlje, aktivno i kredibilno članstvo u NATO Savezu, jačanje vladavine prava i reforme.

Skupština Crne Gore raspravlja o programu i sastavu nove vlade.

Mandatar Milojko Spajić predstavio je svoj ekspoze, a kao prioritete iznio je ubrzanje evropskog puta zemlje, aktivno i kredibilno članstvo u NATO Savezu, jačanje vladavine prava i reforme koje će doprinijeti efikasnijoj borbi protiv korupcije i kriminala.

Vlada koju predlaže imat će 18 ministarstava, a činit će je njegov Pokret Evropa sad, Demokrate, Socijalistička narodna partija i dvije albanske koalicije.

Vlada će u Skupštini imati manjinsku podršku prosrpske koalicije Za budućnost Crne Gore, čiji je jedan od čelnika Andrija Mandić izabran za predsjednika parlamenta.

Predrag Tomović prati događanja u Podgorici.

Izvor: Al Jazeera