Besnik Tahiri v.d. ministra vanjskih poslova Kosova
Premijer Kosova Avdullah Hoti imenovao je za ministra inostranih poslova i dijaspore Besnika Tahirija iz Alijanse za budućnost Kosova.

Premijer Kosova Avdullah Hoti imenovao je u utorak za vršitelja dužnosti ministra vanjskih poslova i dijaspore Besnika Tahirija, prvog zamjenika premijera na dužnosti, iz Alijanse za budućnost Kosova.
Kako je saopćeno iz Vlade Kosova, ovo imenovanje dolazi nakon ostavke vršioca dužnosti ministrice vanjskih poslova i dijaspore Melize Haradinaj-Stublla iz Alijanse za budućnost Kosova.
Ministrica Haradinaj-Stublla je podnijela ostavku zbog, kako je navela, “piramidalne šeme klevete, linča, pritiska, manipulacije i ucjene” protiv nje i njene porodice, prenosi Anadolija.
Florentina Gjergjaj iz Alijanse za budućnost Kosova optužila je svoju partijsku kolegicu Melizu Haradinaj-Stublla za krađu glasova, čime je osigurala sebi zastupničko mjesto u Skupštini Kosova.
Traži totalno prebrojavanje glasova
Izborni panel za žalbe i predstavke u ponedjeljak je odobrio žalbu Florentine Gjergjaj, koja je tražila da se prebroje uslovni glasovi u svim opčinama na Kosovu i svi glasački listići iz dijaspore u vezi s glasovima koje su dobili kandidati te partije.
Haradinaj-Stublla je podnijela ostavku i na sve funkcije u Alijansi za budućnost Kosova i na članstvo u toj partiji.
Zatražila je da u najkraćem roku Tužilaštvo Kosova rasvijetli, prije svega, istinitost videosnimka, koji su objavili neki “pseudo-portali”, kao i utvrđivanje istinitosti svih navoda koji optužuju njenu porodicu i nju za kupovinu glasova.
Haradinaj-Stublla tvrdi da samo prebrojavanje nekoliko glasačkih kutija neće otkriti punu istinu, “s obzirom na to da geneza problema leži upravo u navodima iznijetim u tom videu”, zbog čega traži totalno prebrojavanje glasova.