Liga prvaka: Pobjede gostiju

Salomon Kalou je u 75. minuti donio pobjedu Chelseau u Lisabonu (Getty Images)

U prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka (LP) odigranim u utorak navečer pobjede su izvojevali Real Madrid i Chelsea.

Chelsea je na Stadionu svjetlosti u Lisabonu pobijedio Benficu rezultatom 1:0, a strijelac jedinog pogotka je bio Salomon Kalou u 75. minuti, na asistenciju Fernanda Torresa.

Iako je Benfica u prvom poluvremenu dominirala terenom i stvarala dobre prilike, donaći nisu uspjeli postići pogodak, a najveće zasluge za neprimljeni pogodak otišle su raspoloženom golmanu Chelsea Petru Cechu.

Petnaest minuta prije kraja Torres pravi odličan prodor po desnoj strani i ubacuje loptu u kazneni prostor, što Kalou iskorištava i šalje loptu u mrežu Benfice.

U srijedu navečer u prvim četvrtfinalnim utakmicama igraju: Milan – Barcelona, Marseille – Bayern Minhen.

Benfica je do kraja susreta nastavila pritisak, ali bezuspješno.

Nikozijski APOEL nije uspio napraviti još jedno iznenađenje te je na svom terenu očekivano izgubio od Real Madrida rezultatom 0:3.

Golove za Real postigli su Karim Benzema (74, 90) i Kaka (82).

Uzvratne utakmice će biti odirane 4. aprila u Londonu, odnosno Madridu.

Izvor: Al Jazeera