Liga prvaka: Potop Basela, ispao i Inter

Prije Basela, Bayern je i Hoffenheim pobijedio sa velikih 7:1 (Reuters)

U utakmicama osmine finala Lige prvaka odigranih u utorak navečer, minhenski Bayern je na svojoj Allianz Areni srušio snove Basela o prolazu među osam najboljih ekipa Evrope, pobijedivši u uzvratnoj utakmici sa čak 7:0.

Već u 11. minuti su igrači Bayerna dali nagovijestiti da će svojim navijačima dati noć za pamćenje, kada je Arjen Robben zatresao mrežu Basela.

Iako je golman Basela Yann Sommer pružio odličnu partiju te u više navrata odbranio izgledne prilike domaćina, nije mogao spasiti svoju ekipu od poraza.

Na 2:0 je povisio Thomas Muller u 42. minuti, nakon čega na scenu stupa Mario Gomez.

Golove za Bayern ovaj napadač je postigao u 44, 50, 61. i 67. minuti, a konačnih 7:0 postavlja Robben u 81. minuti.

Italijanski prvoligaš Inter pobijedio je Marseille na svom stadionu rezultatom 2:1, što im nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

Inter je čekao čak do 75. minute na pogodak, kojim su izjednačili rezultat iz prve utakmice protiv Marseillea, a strijelac je bio Diego Milito.

Napadač Marseillea Brazilac Brandao čekao je do samog kraja da u sudijskom vremenu postigne pogodak, koji je na kraju odveo njegovu ekipu u četvrtfinale Lige prvaka.

No uzbuđenjima tu nije bio kraj, jer samo minutu kasnije golman francuske ekipe Steve Mandanda pravi prekršaj u šesnaestercu, a sudija pokazuje na bijelu tačku.

Giampaolo Pazzini je uspio postići pogodak sa bijele tačke, ali to Interu nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

Test za Chelsea

U utakmicama osmine finala LP-a koje su na programu u srijedu navečer susrest će se ekipe Chelsea i Napolija, te Real Madrida i moskovskog CSKA.

Iako je u prvoj utakmici londonska ekipa uspjela postići prvi pogodak, Napoli je već do kraja prvog poluvremena uspio okrenuti rezultatsku prednost u svoju korist.

Golovima Ezequiela Lavezzija i Edisona Cavanija, Napoli će na gostovanje na Stamford Bridge ići sa značajnom prednošću od 3:1.

Chelsea je u međuvremenu, zbog loših rezultata, smijenio trenera Andre Villas-Boasa, a na njegovo mjesto je privremeno došao Roberto Di Matteo, koji je pobijedio u posljednje dvije utakmice.

Real Madrid je u prvoj utakmici neočekivano odigrao 1:1 protiv CSKA iz Moskve, no menadžer Madriđana Jose Mourinho je poslije utakmice izjavio kako to “nije loš rezultat”.

Iako su odigrali dobru utakmicu, Madriđani su primili izjednačujući pogodak svega tridesetak sekundi prije kraja utakmice, što je Moskovljanima dalo dodatnu motivaciju pred revanš na Santiago Bernabeu.

Izvor: Al Jazeera