NBA: Cleveland poveo protiv Golden Statea

LeBron James je postigao 40 poena, uz 12 skokova i osam asistencija (AP)

Košarkaši Cleveland Cavaliersa svladali su u utorak navečer Golden State Warriorse sa 96:91 u trećoj utakmici finala NBA lige pred svojim bučnim navijačima u Quicken Loans Areni te poveli sa 2-1 u seriji na četiri pobjede.

U domaćoj ekipi ponovo je briljirao LeBron James, koji je postigao 40 poena, uz 12 skokova i osam asistencija.

Veliki doprinos pobjedi Cavaliersa dao je Matthew Dellavedova, postigavši 20 poena, uz pet skokova i četiri asistencije.

Korak do preokreta

Golden Stateu je malo nedostajalo za veliki preokret, kad su sa zaostatak od 17 poena na početku posljednje četvrtine stigli na minus jedan poen (80-81) na 2:45 minute do kraja utakmice, no domaći košarkaši to nisu dopustili, prenosi Hina.

Stephen Curry je završio utakmicu sa 27 poena, ali u prvom je poluvremenu ubacio samo tri koša.

Andre Iguodala postigao je 15 poena, a Klay Thompson 14 koševa.

Cleveland je domaćin i u četvrtoj utakmici, koja će biti odigrana u noći sa četvrtka na petak.