Ronaldo želi preuzeti brazilski nogometni savez
‘Već 20 godina postoji neka vrsta stagnacije u brazilskom nogometu, bez perspektive’, smatra Ronaldo. ‘Svi su nezadovoljni’.

Bivša brazilska zvijezda Ronaldo želi zamijeniti Ednalda Rodriguesa na mjestu predsjednika brazilskog nogometnog saveza. Bivši igrač, koji je u dresu reprezentacije bio svjetski prvak 1994. i 2002. godine, u razgovoru za portal Globo najavio je kandidaturu za redovne izbore u martu 2026. godine.
„Već 20 godina postoji neka vrsta stagnacije u brazilskom nogometu, bez perspektive“, smatra Ronaldo. „Svi su nezadovoljni“.
Nastavite čitati
list of 4 items- list 1 of 4Ronaldo odlazi iz Al Nassra: Šta bi se sada moglo desiti
- list 2 of 4Infantino: Ronaldo bi mogao nastupiti na Svjetskom klupskom prvenstvu
- list 3 of 4Ronaldo ‘nema klauzulu’ u ugovoru da podrži saudijsku kandidaturu za Svjetsko prvenstvo
- list 4 of 4Ronaldo krenuo na 500 kilometara dugo hodočašće
Rodrigues, koji sada ima 70 godina, optužen je za nepravilnosti na izborima za čelnika brazilskog saveza 2022. godine. U međuvremenu ga je sud u državi Rio de Janeiro smijenio s položaja, a na tu poziciju se vratio tek po nalogu Vrhovnog suda.
Mora se odreći vlasništva u Realu iz Valladolida
„Ovi administrativni skandali, zabrane, optužbe… sve to ne pomaže brazilskom nogometu. Moramo obratiti pažnju, vidjeti šta se događa, šta se može dogoditi i biti spremni za situaciju“, rekao je Ronaldo, dodavši kako su problemi brazilskog saveza mnogo dublji od samog Rodriguesa.
Kao predsjednik CBF-a, Ronaldo bi se morao odreći svog vlasničkog udjela u španskom prvoligašu Realu iz Valladolida. Ronaldo je u aprilu najavio prodaju svojih klupskih dionica, prenosi Hina.