NBA: Kraj serije za Lakerse

Lakersi nisu uspjeli nastaviti pobjednički niz, koji je prekinut nakon pet pobjeda zaredom (Getty Images)

Los Angeles Lakersi su nakon pet pobjeda u nizu u srijedu doživjeli poraz od 126:114 u Denveru uprkos 40 poena Kobea Bryanta, prenosi Hina.

To je bila deseta utakmica u kojoj je Bryant prešao 30 poena što mu je do sada u karijeri uspjelo tri puta izjednačivši se tako s Michaelom Jordanom.

Međutim to nije bilo dovoljno da Lakersi pobijede inspirirane Nuggetse na čelu s Andreom Iguodalom (17 poena, 11 skokova, 7 asistencija). Kod Denvera Corey Brewer je postigao 27 poena, a Kenneth Faried 21 uz 15 skokova.

“Oni su igrali s puno energije, a mi kao starci”, kazao je Bryant, dok su njegovi Lakersi zadnjih 17 minuta odigrali bez Dwighta Howarda, koji je isključen.

Lakersi su smanjili razliku od 15 poena na sedam 4:38 minute prije kraja kada je Metta World Peace uhvatio loptu i krenuo u polaganje koje je međutim promašio i koje je moglo smanjiti razliku na pet koševa.

Danilo Gallinari je nakon toga pogodio tricu koja je dala malo više zraka Denveru.

Dwyane Wade je postigao 29 poena, od čega 13 u zadnjoj četvrtini u pobjedi od 105:92 Miami Heata nad Charlotte Bobcatsima. To je bila šesta uzastopna pobjeda NBA prvaka Heata.

Kod Charlotte, koji su izgubili 16 utakmica zaredom nakon što su na početku sezone imali omjer pobjeda i poraza 7-5, najučinkovitiji je sa 27 poena bio Kemba Walker.

Odlični James

Le Bron James je postigao 27 poena uz 12 skokova i osam asistencija.

LeBron James je pogodio koš sa sedam metara i započeo seriju od 14-5 koja je utakmicu odvela izvan dohvata Charlotte.

Gerald Henderson je približio Bobcatse na 84:82, ali je to najbliže što im je Miami dopustio. Wade je dodao još par poena u sredini serije koju je James završio s još jednom tricom za 98:87.

Iako su igrali bez Carmelo Anthonyja koji je ozlijeđen New York Knicksi su uspjeli svladati Phoenix 99:97 zahvaljujući pogotku u zadnjoj sekundi J.R. Smitha, koji je ujedno bio i najučinkovitiji sa 27 poena. Kod Sunsa je Jared Dudley postigao 36 poena.

Jason Kidd je postigao 23 poena od čega pet trica iz osam pokušaja. Uz to je upisao osam asistencija i šest skokova u nešto više od 30 minuta.

Nakon što su gubili 14 poena, Sunsi su poveli 90:86 kada je na Dudleyu napravljen prekršaj za tricu i on je pogodio tri slobodna bacanja.

Međutim, Smith je pogodio dva slobodna bacanja za Knickse, a onda je ukrao dvije lopte zaredom, jednu koja je završila zakucavanjem a druga je završila kao promašaj, ali ju je uhvatio Kidd koji je pogodio tricu za 93:90 4:09 minute prije kraja.

Rezultati: Washington Wizards – Cleveland  Cavaliers 84:87, Charlotte Bobcats – Miami Heat 92:105, Orlando Magic – New Orleans Hornets 94:97, Atlanta Hawks – Detroit Pistons 126:119 (2 produžetka), Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets 108:93, Memphis Grizzlies – Philadelphia 76ers 89:99, Minnesota Timberwolves – Houston Rockets 84:87, San Antonio Spurs- Toronto Raptors 100:80, Denver Nuggets – LA Lakers 126:114, Utah Jazz – Golden State Warriors 83:94, Phoenix Suns – New York Knicks 97:99, Portland Trailblazers – Sacramento Kings 109:91.

Poredak: Istok, ATLANTIK: New York 21-8, Boston 14-13, Brooklyn 14-14, Philadelphia 14-15, Toronto 9-20. CENTRAL: Indiana 16-12, Milwaukee 15-12, Chicago 15-12, Detroit 9-22, Cleveland 7-23, JUGOISTOK:  Miami 20-6, Atlanta 17-9, Orlando 12-16, Charlotte 7-21, Washington 3-23.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 21-6, Denver 16-14, Portland 14-13, Minnesota 13-13, Utah 15-15. PACIFIK: LA Clippers 22-6, Golden State 19-10, LA Lakers 14-15, Phoenix 11-18, Sacramento 9-19. JUGOZAPAD: San Antonio 22-8, Memphis 18-8, Houston 16-12, Dallas 12-16, New Orleans 6-22.