Ivana Vuleta svjetska prvakinja u skoku u dalj

Atletičarka iz Srbije došla je u Budimpešti do najsjajnije medalje, prve u karijeri na svjetskim prvenstvima na otvorenom, skokom od 7,14 metara.

Ivana Vuleta je postavila i državni rekord Srbije (Reuters)

Atletičarka iz Srbije Ivana Vuleta osvojila je zlatnu medalju u disciplini skok u dalj na Svjetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti.

Vuleta je u petoj seriji ostvarila rezultat od 7,14 metara i tako postavila novi rekord Srbije u takmičenjima na otvorenom.

Ovo je ujedno prva zlatna medalja za srbijansku atletičarku u karijeri na svjetskim prvenstvima na otvorenom, a 15. medalja na velikim natjecanjima.

Ispunjena olimpijska norma

Amerikanka Tara Davis-Woodhall osvojila je srebrnu medalju s rezultatom 6,91 metar iz prve serije, a Rumunka Alina Rotariu-Kottmann osvojila je bronzanu medalju s daljinom od 6,88 metara, koju je skočila u posljednjoj, šestoj seriji.

Ovo je za Vuletu nastavak dobrih rezultata i vijesti.

Nekoliko sedmica prije početka takmičenja u Budimpešti osigurala je vizu za Olimpijske igre koje će naredne godine biti održane u Parizu.