Liga nacija: Španija protiv Hrvatske u finalu

Nogometaši Španije savladali su u polufinalu Lige nacija u nizozemskom gradu Enschedeu Italiju sa 2:1.

Nogometaši Španije slave plasman u finale Lige nacija (Reuters)

Nogometaši Španije savladali su u četvrtak navečer u polufinalu Lige nacija u nizozemskom gradu Enschedeu Italiju sa 2:1 (1:1) te će u nedjelju igrati protiv Hrvatske u velikom finalu.

Golove za Špance postigli su Yeremi Pino (3) i Joselu (89), a za Italijane Ciro Immobile (11, penal).

Već u trećoj minuti Španci su iskoristili nonšalatnost najiskusnijeg italijanskog igrača Leonarda Bonuccia, koji je prvo izgubio loptu, a potom je premekano krenuo da je opet izbori, pa je napadač Villareala Yeremy Pina savladao Donnarummu.

Špansko vodstvo trajalo je svega osam minuta, a Italijani su izjednačili iz penala koji je dosuđen nakon što je debitant Robin Le Normand bespotrebno igrao rukom.

Sa bijele tačke je pogodio Immobile.

Finale u nedjelju

Nakon dva gola u prvih 11 minuta očekivao se spektakl, ali drugo poluvrijeme bilo je potpuno drugačije.

U 48. minuti ubačaj Asensia igrač Sociedada Mikel Merino iz velike blizine pogađa golmana Donnarummu, a u nastavku akcije Alvaro Morata iz blizine šalje loptu pored gola.

U 65. minuti napadač Sassuola Davide Frattesi potpuno je sam i sa pet metara upućuje udarac koji brani Unai Simon.

Minut prije kraja, kada su se očekivali produžeci, Španci su poveli sa 2:1.

Nakon velike gužve šut izvana je uputio Rodri, a loptu je u mrežu skrenuo napadač Espanyola Joselu.

Hrvatska je u srijedu u Rotterdamu savladala domaćina Nizozemsku sa 4:2 nakon produžetka.

U nedjelju u 15:00 sati će za bronzu igrati u Enschedeu Nizozemska i Italija, a u 20:45 sati u finalu u Rotterdamu Hrvatska i Španija.