EURO 2024: Srbija pobijedila Crnu Goru, incidenti na tribinama

Srbija je u Beogradu pobijedila sa 3:1 i napravila veliki korak ka završnici Evropskog prvenstva iduće godine u Njemačkoj.

Srbija je ovom pobjedom pred plasmanom na Evropsko prvenstvo (Anadolija)

Nogometna reprezentacija Srbije pobijedila je u utorak navečer u Beogradu selekciju Crne Gore rezultatom 3:1 u meču grupe G kvalifikacija za EURO 2024, koje će biti održano naredne godine u Nemačkoj.

Dva gola za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović, u 9. i 74. minutu, a jednom se u listu strijelaca upisao Dušan Tadić, u 77. minutu.

Jedini strijelac za Crnu Goru bio je Stevan Jovetić, u 36. minutu, prenosi Tanjug.

Srbija je ovom pobjedom pred plasmanom na Evropsko prvenstvo, jer joj u posljednjem meču kvalifikacija sa Bugarskom, koji je na programu 19. novembra, treba samo bod.

Susret je obilježio i incident iz 75. minute.

Zbog gađanja stolicama, na tribinama su raspoređeni pripadnici Žandarmerije, koji su napravili tampon zonu oko navijača gostujuće selekcije.

Engleska i Slovenija osigurale EURO

U drugom susretu iste grupe, Litvanija i Mađarska su odigrale 2:2.

Mađarska je prva na tabeli grupe G sa 14 bodova, dok je Srbija druga sa 13.

Crna Gora je na trećoj poziciji sa osam, dok je Litvanija četvrta sa šest bodova.

U ostalim grupama Engleska je pobjedom nad Italijom od 3:1 osigurala plasman na EURO 2024.

Na evropsku smotru će i tim Slovenije, koji je slavio u Sjevernoj Irskoj sa 1:0.