Mandžukić pogodio za Bayern u prvom kolu

Mandžukić s Robbenom: Ovo je hrvatskom internacionalcu četvrti gol sezone (Reuters)

Njemački nogometni velikan Bayern rutinski je odradio gostovanje kod novog prvoligaša Greuther Fuertha, ostvarivši na otvaranju sezone pobjedu 3:0, a drugi gol na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Nova “devetka” Bavaraca zatresla je u subotu mrežu domaćina u 59. minuti, a ovo je Mandžukićev već četvrti gol ove sezone.

Jedan je postigao protiv Borussije Dortmund u Superkupu, a dva u pobjedi 4:0 protiv Jahn Regensburg u njemačkom Kupu.

Golove za Bayern protiv Fuertha upisali su i Miller (43) te Robben (79).

Hamburg je otvorio sezonu domaćim porazom od Nurnberga (0:1), a gol odluke je zabio Balitsch u 67. minuti.

Domaći poraz pretrpio je i Stuttgart koga je savladao Wolfsburg, također sa 1:0 pogotkom Dosta u 90. minuti.

Rezultati: SUBOTA: Greuther Fuerth – Bayern 0:3 Freiburg – Mainz 1:1, Borussia (M) – Hoffenheim 2:1, HSV – Nurnberg 0:1, Augsburg – Fortuna (D) 0:2, Stuttgart – Wolfsburg 0:1.

PETAK: Borussia (D) – Werder 2:1.

NEDJELJA: Hannover – Schalke.