Raspored i rezultati EP-a za rukometaše

Za titulu najboljeg na ‘Starom kontinentu’, koju brani selekcija Švedske, od 10. do 28. januara bore se 24 selekcije raspoređene u šest grupa.

Švedska brani titulu najboljeg, osvojenu prije dvije godina u Mađarskoj (Reuters)

Njemački gradovi Berlin, Dizeldorf, Manhajm, Minhen, Keln i Hamburg domaćini su 16. izdanja Evropskog prvenstva za rukometaše koje je na programu od 10. do 28. januara.

Za titulu najboljeg na „Starom kontinentu“, koju brani selekcija Švedske, borit će se 24 selekcije raspoređene u šest grupa. Na turniru nastupa i šest selekcija sa područja Zapadnog Balkana – Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Hrvatska, Sjeverna Makedonija, Slovenija i Srbija.

U nastavku donosimo kompletan raspored i rezultate utakmica.


FINALE

28. januar: Francuska – Danska 33:31 (27:27)


UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

28. januar: Švedska – Njemačka 34:31


POLUFINALE

26. januar: Francuska – Švedska 34:30 (27:27), Njemačka – Danska 26:29


DRUGA FAZA

Grupa 1

prvo kolo (18. januara): Mađarska – Austrija 29:30, Francuska – Hrvatska 34:32, Njemačka – Island 26:24.

drugo kolo (20. januara): Francuska – Island 39:32, Mađarska – Hrvatska 29:26, Njemačka – Austrija 22:22.

treće kolo (22. januara): Hrvatska – Island 30:35, Francuska – Austrija 33:28, Njemačka – Mađarska 35:28.

četvrto kolo (24. januara): Austrija – Island 24:26, Francuska – Mađarska 35:32, Njemačka – Hrvatska 24:30.

tabela: Francuska 10, Njemačka 5, Mađarska 4, Austrija 4, Island 4, Hrvatska 3.


Grupa 2

prvo kolo (17. januar): Norveška – Portugal 32:37, Danska – Nizozemska 39:27, Slovenija – Švedska 22:28.

drugo kolo (19. januar): Slovenija – Portugal 30:33, Norveška – Nizozemska 35:32, Danska – Švedska 28:27.

treće kolo (21. januar): Slovenija – Nizozemska 37:34, Švedska – Portugal 40:33, Norveška – Danska 23:29.

četvrto kolo (23. januar): Nizozemska – Portugal 33:33, Slovenija – Danska 28:25, Norveška – Švedska 33:23.

tabela: Danska 8, Švedska 6, Slovenija 6, Portugal 5, Norveška 4, Nizozemska 1.



PRVA FAZA

Grupa A (Francuska, Njemačka, Sjeverna Makedonija, Švicarska)

Makedonska reprezentacija je u grupi A (Reuters)

prvo kolo (10. januar): Francuska – Sjeverna Makedonija 39:29, Njemačka – Švicarska 27:14

drugo kolo (14. januar): Švicarska – Francuska 26:26, Sjeverna Makedonija – Njemačka 26:34

treće kolo (16. januar): Sjeverna Makedonija – Švicarska 29:27, Francuska – Njemačka 33:30

tabela: Francuska 5, Njemačka 4, Sjeverna Makedonija 2, Švicarska 1 bod.


Grupa B (Španija, Austrija, Hrvatska, Rumunija)

Hrvatski rukometaši su u grupi B (Reuters)

prvo kolo (12. januar): Austrija – Rumunija 31:24, Španija – Hrvatska 29:39

drugo kolo (14. januar): Rumunija – Španija 24:36, Hrvatska – Austrija 28:28

treće kolo (16. januar): Hrvatska – Rumunija 31:25, Španija – Austrija 33:33

tabela: Hrvatska 5, Austrija 4, Španija 3, Rumunija 0 bodova.


Grupa C (Island, Mađarska, Srbija, Crna Gora)

Rukometaši Srbije nalaze se u grupi C (Reuters)

prvo kolo (12. januar): Island – Srbija 27:27, Mađarska – Crna Gora 26:24

drugo kolo (14. januar): Crna Gora – Island 30:31, Srbija – Mađarska 27:28

treće kolo (16. januar): Srbija – Crna Gora 29:30, Island – Mađarska 25:33

tabela: Mađarska 6, Island 3, Crna Gora 2, Srbija 1 bod.

U grupi C su i crnogorski reprezentativci (Reuters)

Grupa D (Norveška, Slovenija, Poljska, Farski otoci)

prvo kolo (11. januar): Slovenija – Farski otoci 32:29, Norveška – Poljska 32:21.

drugo kolo (13. januar): Poljska – Slovenija 25:32, Farski otoci – Norveška 26:26

treće kolo (15. januar): Poljska – Farski otoci 32:28, Norveška – Slovenija 27:28.

tabela: Slovenija 6, Norveška 3, Poljska 2, Farski otoci 1 bod.

Rukometaši Slovenije počinju takmičenje u grupi D (Reuters)

Grupa E (Švedska, Nizozemska, Bosna i Hercegovina, Gruzija)

prvo kolo (11. januar): Nizozemska – Gruzija 34:29, Švedska – Bosna i Hercegovina 29:20.

drugo kolo (13. januar): Bosna i Hercegovina – Nizozemska 20:36, Gruzija – Švedska 26:42

treće kolo (15. januar): Bosna i Hercegovina – Gruzija 19:22, Švedska – Nizozemska 29:28.

tabela: Švedska 6, Nizozemska 4, Gruzija 2, Bosna i Hercegovina 0 bodova.

Rukometaši BiH su u grupi E (Reuters)

Grupa F (Danska, Portugal, Češka, Grčka)

prvo kolo (11. januar): Portugal – Grčka 31:24, Danska – Češka 23:14.

drugo kolo (13. januar): Češka – Portugal 27:30, Grčka – Danska 28:40

treće kolo (15. januar): Češka – Grčka 29:20, Danska – Portugal 37:27.

tabela: Danska 6, Portugal 4, Češka 2, Grčka 0 bodova.

Izvor: Al Jazeera i agencije

Pregled vijesti, tema, mišljenja, blogova sa Balkana i iz svijeta u samo jednom kliku
Pročitajte sada