Kvalifikacije za SP: BiH nakon preokreta poražena na Kipru

Ekipa Mehmeda Baždarevića naredni meč igra 2. septembra u gostima protiv Gibraltara. (Anadolija)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine prokockala je prednost od dva gola razlike i na kraju izgubila od Kipra rezultatom 3:2, u sedmom kolu Grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Toni Šunjić je u 33. minuti doveo Bosnu i Hercegovinu u vodstvo, svojim prvim golom u dresu reprezentacije.

Vodstvo BiH udvostručio je Edin Višća u 44. minuti.

U drugom poluvremenu došlo je do preokreta.

Prepuštena inicijativa

Bosna i Hercegovina prepustila je inicijativu Kipru, koji je to brzo kaznio sa dva gola u nepune dvije minute.

Prvo je u 65. Demetris Cristofi smanjio na 2:1, a onda je Vincent Laban u 67. minuti  izjednačio na 2:2. Pobjedonosni gol za Kipar postigao je Pieros Sotirou u 76. minuti.

BiH je reprezentaciju Kipra u ovom ciklusu pobijedila u Zenici , 2:0. Poraz od Kipra udaljio je izabranike Mehmeda Baždarevića od plasmana na SP u Rusiji.

U ostalim susretima Grupe H, Grčka je odigrala bez golova sa Estonijom. Belgija nije imala milosti protiv autsajdera Gibraltara, ostvarivši najveću pobjedu u historiji, rezultatom 9:0.