NBA: Porazi igrača iz regije

Anthony Davis je sa 59 poena zabilježio rekord New Orleansa (AP)

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Mario Hezonja odigrali su bez značajnijeg učinka u porazima svojih timova Brooklyn Netsa i Orlando Magica, a Anthony Davis je sa 59 koševa u pobjedi New York Pelicansa nad Detroit Pistonsima postao rekorder svog tima.

Košarkaš iz Srbije Nikola Jokić ostvario je još jedan double-double učinak ove sezone, ali je njegov Denver poražen na svom parketu od Bostona sa 121:101.

Brooklyn Netsi su poraženi od Charlotte Hornetsa sa 96-104, a Bojan Bogdanović je u 19:37 minuta koliko je igrao upisao četiri skoka, tri asistencije i tek tri koša. Charlotte je do pobjede odveo Kemba Walker, koji je zabio 28 koševa, a Al Jefferson je dodao 18. Walker je zabio 12 koševa u trećoj četvrtini, a onda se zagrijao kada su Netsi smanjili  na 95-91.

Rekord Anthonya Davisa

Orlando Magic je izgubio od Indiana Pacersa sa 105-102. Mario Hezonja je na terenu proveo 8:48 minuta, ali bez učinka. Monta Ellis je zabio 21 koš, a Paul George 20 za pobjedu Pacersa, četvrtu u pet utakmica.

Evan Fournier je predvodio Orlando sa 23 pogotka, Nikola Vučević je ubacio 19 koševa uz 13 skokova, a Victor Oladipo 17 uz osam asistencija i sedam skokova.

Jokić je za Denver postigao 23 poena za 30 minuta (10-15 iz igre). Uhvatio je čak 13 skokova i zabilježio četiri asistencije. Jokić je odigrao drugu najbolju utakmicu od dolaska u NBA ligu, nakon što je Torontu ubacio 27 koševa i pridodao skok više.

U ostalim mečevima najviše se istakao Anthony Davis, pošto je sa 59 poena zabilježio rekord New Orleansa u trijumfu u Detroitu 111:106.

Sjajni centar je, pored rekordnih poena, imao impresivnih 20 skokova i tako nadmašio Jamala Mashburna od prije 13 godina.