NBA: Atlanta stigla minus 34 protiv Minnesote, pa izgubila

Nemanja Bjelica je za Minnesotu odigrao 30 minuta i u pobjedi učestvovao s 11 poena, pet skokova i četiri asistencije (EPA)

Košarkaši Minnesote ostvarili su vrijednu pobjedu 117:107 u Atlanti i tako zadržali stopostotan učinak na gostovanjima (4-0), dok su aktuelni prvaci Golden State Warriorsi svladali Detroit sa 109:95 za osmu uzastopnu pobjedu u novoj sezoni i ostali su jedina neporažena ekipa u NBA ligi.

Nesvakidašnju utakmicu odgrali su Atalanta Hawksi i Minnesota Timberwolvesi, u kojoj je domaća ekipa uspjela stići zaostatak od 34 koša, ali su gosti završnom serijom 11:0 ipak stigli do pobjede 117:107.

Minnesota je u prvom poluvremenu ubacila čak 72 poena, a Atlanta samo 42.

Nemanja Bjelica 11 poena i pet skokova

U 26. minuti rezultat je bio 81:47 za Timberwolvese, nakon čega je uslijedio jedan od najvećih povrataka u povijesti NBA lige, koji ipak neće završiti u analima.

Domaća ekipa je u samo deset minuta, odnosno do kraja treće četvrtine, uspjela minus sa 34 svesti na samo devet poena, dobivši to razdoblje sa 37:12.

Kad je do kraja utakmice ostalo tri minute i 25 sekundi, Atlanta je stigla do svog prvog vodstva na utakmici (107-106), ali na tome je i ostalo.

Andrew Wiggins je nanizao sedam poena, a sa linije za slobodna bacanja precizni su bili Ricky Rubio i Karl-Anthony Towns te su Timberwolvesi serijom 11:0 zadržali niz nepobjedivosti u ovoj sezoni na gostovanjima.

Reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica je za Minnesotu odigrao 30 minuta i u pobjedi učestvovao s 11 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Hrvatski reprezentativac Damjan Rudež nije ulazio u igru u pobjedi Minnesote.

Od hrvatskih košarkaša igrao je samo Mario Hezonja, u porazu Orlanda 84:97 na gostovanju u Indianapolisu.

Dobra igra Jokića za Denver

On je u igri proveo nešto manje od 14 minuta te za to vrijeme postigao dva koša, uz šut iz igre 1-4 (za “tricu” 0-2) te dodao dva skoka i dvije asistencije.

Duje Dukan je drugu utakmicu zaredom bio u ekipi Sacramenta, ali nije dobio priliku zaigrati u domaćem porazu Kingsa 88:106 od San Antonija.

Bivši igrač Crvene zvezde Boban Marjanović je u pobjedi Spursa igrao tri i po minute i za to vijeme postigao dva poena.

Košarkaš iz Srbije Nikola Jokić je u pobjedi Denvera nad Portlandom 108:104 postigao 10 poena i dodao dva skoka za nešto više od 15 minuta igre.

Rezultati: Philadelphia 76ers – Chicago Bulls 88:111, Indiana Pacers – Orlando Magic 97:84, Atlanta Hawks – Minnesota Timberwolves 107:117, Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 108:104, Sacramento Kings – San Antonio Spurs 88:106, Golden State Warriors – Detroit Pistons 109:95, Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies 94:92.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto Raports 5-2, New York Knicks 3-4, Boston Celtics 2-3, Brooklyn Nets 0-7, Philadelphia 76ers 0-7. Central: Cleveland Cavaliers 6-1, Detroit Pistons 5-2, Chicago Bulls 5-3, Milwaukee Bucks 4-3, Indiana Pacers 4-4. Jugoistok: Atlanta Hawks 7-2, Miami Heats 4-3, Washington Wizards 3-3, Orlando Magic 3-5, Charlotte Hornets 2-4.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Utah Jazz 4-2, Minnesota Timberwolves 4-2, Oklahoma City 4-3, Portland Trail Blazers  4-4, Denver Nuggets 3-4. Pacific: Golden State Warriors 8-0, Los Angeles Clippers 5-2, Phoenix Suns 3-4, Los Angeles Lakers 1-5, Sacramento Kings 1-7. Jugozapad: San Antonio Spurs 5-2, Houston Rockets 4-3, Dallas Mavericks 3-3, Memphis Grizzlies 3-5, New Orleans Pelicans 0-6.