NBA: Kobe Bryant pogodio za pobjeda Lakersa

Mirza Teletović je za 30 minuta ubacio 14 poena te dodao četiri skoka i jednu asistenciju za Brooklyn (AP)

Košarkaši Brooklyn Netsa poraženi su sa 84:88 na gostovanju kod Miami Heata, a Indiana Pacersi su izgubili sa 87:88 gostujući kod Los Angeles Lakersa u nedjeljnim susretima NBA lige.

Udio hrvatskih reprezentativaca Bojana Bogdanovića (Brooklyn) i Damjana Rudeža (Indiana) je bio vrlo slab.

Bogdanović je za sedam i po minuta na parketu ostao bez poena, a Rudež je na klupi opet prosjedio cijelu utakmicu.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Mirza Teletović  je za 30 minuta ubacio 14 poena te dodao četiri skoka i jednu asistenciju za Brooklyn.

Iako su u subotu na gostovanju u Houstonu doživjeli najteži poraz u posljednjih pet godina, sa čak 36 koševa razlike, košarkaši Miamija oporavili su se dovoljno brzo te pobijedili Netse.

Za to je najzaslužniji veteran Dwyane Wade, koji je postigao 10 od posljednjih 12 poena Heata te završio susret sa 25 koševa, sedam asistencija i šest skokova.

Chris Bosh je sa 26 poena bio najbolji strijelac utakmice.

Strijelce Brooklyna predvodio je Joe Johnson s 19 koševa, a Brook Lopez je postigao 16 poena.

Dallas ‘prošetao’ Clevelandom

Lakersi su pobjedom nad Indianom prekinuli niz od tri uzastopna poraza, a koš odluke postigao je Kobe Bryant (ukupno 20 poena) 12,4 sekundi pre posljednjeg zvuka sirene.

Košarkaši Indiane loše su izveli posljednju akciju i nisu došli u priliku ugroziti pobjedu Lakersa, kod kojih je najbolji strijelac bio Nick Young sa 22 koša.

Goste je sa 19 koševa predvodio C. J. Miles, a Donald Sloan je uz 16 poena imao devet asistencija i sedam skokova.

Cleveland Cavaliersi su na svom parketu spoznali koliko je teško igrati bez LeBrona Jamesa kada je protivnik snažan tim – Dallas se “prošetao” do uvjerljive pobjede (109:90).

Ujednačenu ekipu Mavericksa je sa 20 koševa predvodio Monta Ellis, Dirck Nowitzki je ubacio 15, a čak trojica igrača po 14 poena: Thyson Chandler, Chandler Parsons i Jose Barea.

Kevin Love je s 30 poena i 10 skokova bio jedini raspoloženi igrač domaće ekipe, za koju u posljenjoj četvrtini nije igrao ni Kyrie Irving, zbog bolova u leđima.

Toronto je donedavno bio vodeći sastav Istočne konferencije, a onda su Raptorsi zaredali s porazima – u nedjelju su izgubili u Phoenixu (109:125) te prvi put ove sezone nanizali tri neuspjeha.

Eric Bledsoe je postigao 20 koševa uz osam asistencija, a Goran Dragić i Isaiah Thomas su dodali po 18 poena i tri asistencije za uvjerljiv trijumf Sunsa.

Za goste je Jonas Valančiunas postigao 21 koš, a Kyle Lowry završio deul sa 19 poena i sedam asistencija.

Rezultati: Miami Heat – Brooklyn Nets 88:84, Cleveland Cavaliers – Dallas Mavericks 90:109, Detroit Pistons – Sacramento Kings 114:95, New York Knicks – Milwaukee Bucks 82:95, Phoenix Suns – Toronto Raptors 125:109, Los Angeles Lakers – Indiana Pacers 88:87.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 24-10, Brooklyn 16-17, Boston 11-20, New York Knicks 5-31, Philadelphia 4-28. Central: Chicago 24-10, Cleveland 19-15, Milwaukee 18-17, Indiana 13-22, Detroit 10-23. Jugoistok: Atlanta 25-8, Washington 22-11, Miami 15-20, Orlando 13-24, Charlotte 11-24.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Portland 26-8, Oklahoma City 17-17, Denver 14-20, Utah 12-22, Minnesota 5-27. Pacific: Golden State  26-5, Los Angeles Clippers 23-11, Phoenix 20-16, Sacramento 14-20, Los Angeles Lakers 11-23. Jugozapad: Memphis 24-9, Dallas 25-10, Houston 23-10, San Antonio 21-14, New Orleans 17-16.