NBA: Spursi slavili u Miamiju i poveli sa 2-1

Igrači Heata Allen (lijevo) i Andresen (desno) pokušavaju zaustaviti Leonarda (San Antonio) (AP)

San Antonio Spursi su u utorak navečer uvjerljivo slavili protiv Miami Heata sa 111:92 i poveli sa 2-1 u seriji na četiri pobjede, nanijevši tako aktuelnim prvacima američke NBA lige za košarkaše prvi poraz na njihovom terenu u završnici.

Spursi su odigrali gotovo savršenu odbranu u prvom poluvremenu kada su imali prednost i od 25 poena, uprkos svim naporima LeBrona Jamesa da im približi Miami, da bi na poluvremenu vodili sa 71:50.

San Antonio je preživio povratak tima sa Floride, koji je smanjio na 81:74 pred kraj treće četvrtine, ali su se gosti opet pregrupirali i osigurali uvjerljivu pobjedu koja je okončala savršen niz Heata od 8-0 na domaćem terenu u doigravanju.

Raspoloženi Leonard

Kawhi Leonard, koji je u prve dvije utakmice finala zabilježio devet poena, bio je najbolji strijelac Spursa sa 29 koševa.

Tony Parker i Danny Green su upisali po 15 poena.

Četverostruki najkorisniji igrač NBA LeBron James predvodio je Miami sa 22 poena, koliko je ubacio i Dwyane Wade.

Četvrta utakmica igra se u četvrtak navečer također u Miamiju.