Trijumf Kenijaca na Beogradskom maratonu

Kipkorir je 42.195 metara pretrčao u vremenu 2,14,35, ostavivši iza sebe dvojicu zemljaka, Saoeija Kimeli Paula i Edwina Kiplagatu (Tanjug)

Kenijac Talam Bernard Kipkorir pobjednik je 27. Beogradskog maratona, koji je u nedjelju uz sudjelovanje više od 20.000 natjecatelja održan u glavnom gradu Srbije.

Kipkorir je 42.195 metara pretrčao u vremenu 2,14,35, ostavivši iza sebe dvojicu zemljaka – Saoeija Kimeli Paula (2:15, 50) i Edwina Kiplagatu (2:21,50).

Dominacija Kenijaca

Kenijska atletičarka Ajabej Veleri Džemeli pobijedila je u ženskoj konkurenciji. Ona je trku dugu 42.195 metara završila sa vremenom 2.37,07.

Na taj način potvrdila je apsolutnu dominaciju Kenijaca u glavnom gradu Srbije.

Srpski atletičar Darko Živanović, član Radničkog iz Kragujevca, pobjednik je utrke u polumaratonu na Beogradskom maratonu.

Živanović je ostvario vrijeme 1:08,58 i ujedno osvojio titulu prvaka Srbije u polumaratonu.

Rekordna maratonska trka

Drugo mjesto osvojio je Kristijan Tošić, član Mladosti iz Užica s vremenom 1:12, 33, dok je treće mjesto pripalo Goranu Ukiću iz pančevačkog Dinama, koji je utrku završio s vremenom 1:13, 16.

Beogradski maraton, 27. po redu, počeo je u 10 sati startom u ulici Kralja Aleksandra, ispred crkve Svetog Marka.

U rekordnoj maratonskoj trci na 42.195 metara sudjelovala su 544 natjecatelja, u polumaratonu njih 3.094, dok je u Trci zadovoljstva sudjelovalo više od 20.000 ljudi.