NBA: Indiana i Toronto izjednačili serije

Paul George je sa 27 postignutih poena bio najbolji strijelac u susretu između Pacersa i Hawksa (EPA)

Indiana Pacersi su sa 101:85 slavili protiv Atlanta Hawksa i izjednačili se u seriji na četiri pobjede na 1-1.

Paul George je bio najbolji strijelac utakmice sa 27 poena, Luis Scola je “ubacio” 20 poena, dok je George Hill dodao 15, prenosi Hina.

Serija od 19 poena za Pacerse u zadnje tri minute treće četvrtine i prve tri minute zadnje četvrtine pokopala je Hawkse, a Indiana je stvorila prednost od 87:65.

Paul Millsap je predvodio Atlantu sa 19 poena, a Jeff Teague je dodao 14.

Treća utakmica se igra u Atlanti u četvrtak.

Toronto Raptorsi su također izjednačili na 1-1 u seriji na četiri pobjede nakon što su u ponedjeljak navečer bili bolji od Brooklyn Netsa sa 100:95.

DeMar DeRozan je bio najučinkovitiji igrač sa 30 poena za Toronto, dok je Jonas Valanciunas dodao 15 poena i 14 skokova. Raptorsi su nadigrali Netse sa 36-29 u zadnjoj četvrtini što im je osiguralo pobjedu.

Kod Netsa najbolji je strijelac bio Joe Johnson sa 18 poena. Treća je utakmica na rasporedu u petak i igra se u Brooklynu.

Pobjeda Wizardsa

Washington Wizardsi su nakon produžetka svladali Chicago Bullse sa 101:99 i osigurali si vodstvo od 2-0 u seriji na četiri pobjede.

Bradley Beal je u pobjedi postigao 26 poena, uključujući devet u zadnjih pet minuta zadnje četvrtine.

Petoplasirani Washington je ograničio Bullse na samo 12 poena u zadnjih 12 minuta utakmice.

Centar Wizardsa Nene postigao je prvih šest poena u produžetku i Washington je vodio sa 101:95 42,6 sekunde do kraja nakon što je John Wall pogodio dva slobodna bacanja.

Činilo se da Chicago ima priliku izjednačiti kada je Kirk Hinrich došao na liniju slobodnih bacanja 2,4 sekunde do kraja. Međutim promašio je oba bacanja i tako poklonio pobjedu Washingtonu.

Drugi put u posljednje tri godine i treći put ukupno trener San Antonio Spursa Gregg Popovich (65) osvojio je trofej “Red Auerbach” za najboljeg trenera u NBA ligi.

Pod vodstvom legendarnog “Popa”, San Antonio je ove sezone ostvario najbolji skor u regularnom dijelu sezone – 62 pobjede i 20 poraza. Popovich je slavio osvojivši 380 bodova, drugi je bio trener Phoenix Sunsa Jeff Hornacek sa 339 bodova, dok je treći bio trener Chicago Bullsa Tom Thibodeau sa 159 bodova.

Elitno društvo

Popovich je ovu prestižnu nagradu osvojio 2003. i 2012. godine postavši treći trener koji je tri puta u NBA bio laureat, nakon Dona Nelsona i Pata Rileyja.

Proslavljeni trener i četverostruki NBA prvak (1999, 2003, 2005, 2007) vodi tim iz Texasa od 1996. godine.

Košarkaš Chicago Bullsa Joakim Noah proglašen je najboljim obrambenim igračem NBA lige u 2014. godini, postavši tako prvim Francuzem kojem je pripao taj naslov.

Noah je osvojio 555 glasova sportskih novinara iz SAD-a i Kanade, ispred Roya Hibberta (Indiana) koji je osvojio 166 glasova i trećeplasiranog DeAndrea Jordana (Los Angeles Clippers) sa 121 glasom.

Francuz je sa 12,6 poena, 11,3 skokova i 5,4 asistencije po utakmici odveo Chicago do četvrtog mjesta u Istočnoj konferenciji.

Također je Noah postao prvi igrač Bullsa koji je proglašen najboljim obrambenim igračem nakon 26 godina i legendarnog Michaela Jordana.

Osim toga, francuski reprezentativac je tek drugi Evropljanin koji je osvojio ovu titulu nakon što je prošle sezone to uspjelo centru Memphisa Španjolcu Marcu Gasolu.

Rezultati: Istočna konferencija: Indiana Pacers – Atlanta Hawks 101:85 (ekipe su izjednačene na 1-1 u seriji na četiri pobjede), Toronto Raptors – Brooklyn Nets 100:95 (ekipe su izjednačene na 1-1 u seriji na četiri pobjede), Chicago Bulls – Washington Wizards 99:101 (produžetak; Washington vodi 2-0 u seriji na četiri pobjede).