Stanford svjetska prvakinja u triatlonu

Drugoplasirana Jodie Stimpson (lijevo) čestitala je sunarodnjakinji Stanford na pobjedi (Reuters)

Britanka Non Stanford osvojila je naslov svjetske prvakinje u triatlonu, pobijedivši u osmoj i zadnjoj etapi prvenstva u subotu u Londonu nakon odustajanja Amerikanke Gwen Jorgensen, koja je bila vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa prije tog finala.

Stanford (24), koja je bila treća u ukupnom poretku uoči natjecanja, zaradila je i kaznu jer nije stavila svoj kupaći kostim u kutiju prilikom prelaska iz plivačkog dijela takmičenja u biciklistički dio.

No, Stanford je odlično odradila trkačku dionicu i tako nadoknadila razliku, da bi na kraju pobijedila s ukupno 4.220 bodova.

Ona je ujedno prva triatlonka koja je postala svjetska prvakinja u elitnoj kategoriji nakon što je bila prvakinja u kategoriji ispod 23 godine.

Njena sunarodnjakinja Jodie Stimpson završila je na drugom mjestu, a Njemica Anne Haug je treća.