LP: Dinamo bez iznenađenja u Austriji

Dinamo će nastaviti takmičenje u Evropskoj ligi (EPA)

Nogometaši zagrebačkog Dinama su u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka savladali bečki tim Austria rezultatom 3:2, što im nije bilo dovoljno za prolaz u grupnu fazu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Dinamo je u prvom susretu na stadionu Maksimir izgubio 0:2.

Austrija je povela golom Floriana Madera u 5. minuti, no Dinamo je do kraja poluvremena okrenuo rezultat golovima Marcela Brozovića (33) i Juniora Fernandesa (43).

Kada je Fatos Beqiraj u 70. minuti doveo “modre” do vodstva 3:1 činilo se kako bi hrvatski prvak mogao i treću sezonu zaredom igrati u LP-u.

No, domaćin je u 82. minuti, golom Romana Kienasta, srušio Dinamove nade u podvig.

Austria je prvi put u historiji izborila plasman u elitnom nogometnom takmičenju Starog kontinenta, dok hrvatski prvak “evropsku priču” nastavlja u Evropskoj ligi.

Rezultati revanš-utakmica odigranih u utorak:

Arsenal – Fenerbahce 2:0 (Aaron Ramsey 25, 72), Basel – Ludogorets 2:0 (Fabian Frei 11, Philipp Degen 79), Legia – Steaua 2:2 (Nicolae Stanciu 7, Federico Piovaccari 9, Miroslav Radović 27, Jakub Rzezniczak 90), PAOK Thessaloniki – Schalke 2:3 (Adam Szalai 43, Stefanos Athanasiadis 53, Julian Draxler 67, Konstantinos Katsouranis 79, Adam Szalai 90), Austria Wien – Dinamo Zagreb 2:3 (Florian Mader 4, Marcelo Brozovic 33, Junior Fernandez 43, Fatos Beqiraj 70, Roman Kienast 82).

U srijedu uzvratne utakmice igraju Zenit – Pacos de Ferreira (prvi susret 4:1), Maribor – Viktoria Plzen (1:3), Celtic – Shakthter Karagandy (0:2), Real Sociedad – Lyon (2:0), AC Milan – PSV Eindhoven (1:1)