Uspješan start za Ivanović i S. Williams

Srpska teniserka Ana Ivanović uspješno je startala na Roland Garrosu, pobjedom u prvom kolu nad Hrvaticom Petrom Martić, 6:1, 3:6, 6:3.

Meč je trajao sat i 50 minuta, a šampionka iz 2008. godine pokazala je dva lica.

U prvom setu bila je odlična, pogađala iz svih pozicija, a po starom običaju imala je pad u drugom, što je Martić znala iskoristiti i unijeti neizvjesnost u meč.

Ipak, nakon što je na startu trećeg, odlučujućeg seta spasila break loptu, Ivanović je ponovno zaigrala odlično i brzo stekla prednost od 5:0, ali je opet morala uložiti napor do konačnog trijumfa, iskoristivši tek petu meč loptu.

Williams u odličnoj formi

Ivanović će u drugom kolu igrati protiv pobjednice meča između Francuskinje Mathilde Johansson i Južnoafrikanke Chanelle Scheepers.

Svoj izvanredni pobjedonosni niz na zemljanoj podlozi nastavila je i najbolja teniserka svijeta Serena Williams.

Amerikanka, koja ove sezone nije izgubila na zemljanoj podlozi, u prvom kolu Gruzijki Anni Tatishvili dozvolila je osvajanje samo jednog gema za konačni rezultat 6:0 6:1.

Roland Garros igra se za ukupni nagradni fond od 22 miliona eura.