Kup kralja: Real Madrid prvi finalista

Ronaldo je prvi pogodak postigao sa bijele tačke (Getty Images)

U uzvratnoj utakmici polufinala španskog Kupa kralja, madridski Real savladao je Barcelonu sa 3:1, te ukupnim rezultatom 4:2 prošao u finale.

Igrao se 13. minut kada je Gerard Pique u kaznenom prostoru oborio Cristiana Ronalda, a sudija pokazao na jedanaesterac. Siguran sa bijele tačke bio je upravo Ronaldo.

Prvo poluvrijeme završilo je minimalnom prednošću Madriđana, koji su potpuno zatvorili trostrukog osvajača Zlatne lopte, Lionela Messija i njegove saigrače.

Počasni pogodak

U 57. minuti, nakon prodora Angela Di Marije, odbijena lopta stiže do Ronalda, koji sa desetak metara sa desne strane pogađa mrežu.

Raphael Varane, devetnaestogodišnji defanzivac, nakon kornera u 68. minuti povećava vodstvo na 3:0.

Barcelona je veći dio meča djelovala nemoćno, a počasni pogodak postigao je Jordi Alba u 89. minuti.

Hrvatski reprezentativac u dresu Reala Luka Modrić, nije ulazio u igru. Real Madrid u finalu čeka pobjednika susreta Atletico Madrid – Sevilla, koji se igra u srijedu.

U prvom susretu Atletico je na svom terenu savladao Sevillu rezultatom 2:1. Finale će se igrati 18. maja.

Izvor: Al Jazeera