NBA: Portland postavio novi rekord

LaMarcus Aldridge je bio sjajan sa 20 koševa i 16 skokova (AP)

Portland Trail Blazersi su sinoć u utakmici u kojoj su pobijedili Philadelphia 76ers-e sa 139-105 postavili novi rekord u svojoj historiji sa 21 postignutom tricom.

LaMarcus Aldridge je bio sjajan sa 20 koševa i 16 skokova. Nicolas Batum je “ubacio” 17 koševa uz devet asistencija, dok je Damian Lillard dodao 16 koševa. Dorell Wright je zabio 15, Wesley Matthews 14, Mo Williams 14, a Robin Lopez 12 koševa. Thomas Robinson je bio osmi igrač koji je imao dvoznamenkasti učinak sa 10 koševa. Trail Blazersima je ovo treća uzastopna pobjeda a ukupni omjer pobjeda i poraza je 20-4.

Sixerse je predvodio Tony Wroten sa 18 koševa. Hollis Thompson je zabio 17, Spencer Hawes 16, Thaddeus Young 15 a James Anderson 14 koševa. Ovo je bio šesti poraz zaredom za Sixerse koji su sada pali na 7-18.

Rezultat Trail Blazersa od 139 koševa je najveći u ligi ove sezone NBA. Los Angeles Clippersi su zabili 137 koševa u utakmici protiv Houston Rocketsa 4. novembra.

Trail Blazersi su iznenadili Sixerse sa serijom 40-15 u trećoj četvrtini. Tako su povećali vodstvo na 111-79 čime je utakmica zaključena.

Pobjeda LA Lakersa

Kobe Bryant je zabio 21 koš u prvoj pobjedi s Los Angeles Lakersima nakon što se vratio na košarkaške terene.

Los Angeles Lakersi su zabili zadnjih devet koševa na utakmici nadoknadivši tako razliku od devet koševa iz drugog poluvremena i pobijedili Charlotte Bobcatse sa 88-85. Ovom pobjedom su prekinuli niz od tri poraza, a Charlotti su nanijeli treći poraz zaredom.

Kemba Walker je bio najbolji strijelac utakmice zabivši 24 koša za Charlotte.

Lakersi su ovu utakmicu dobili s linije slobodnih bacanja. Los Angeles je imao 21 pogodak iz 23 pokušaja, a jedina dva promašaja dogodila su se u prvom poluvremenu.

Bobcatsi su s druge strane imali svega osam bacanja, a prosjek u sezoni im je 27 koševa. Lakersi su u zadnjoj četvrtini imali 10 od 10, uključujući i dva Bryantova za vodstvo u zadnjoj minuti.