Serie A: Lazio na korak od Juventusa

Lazio je poveo golom Sergia Floccarija (Reuters)

Malu krizu u koju je zapao italijanski prvak Juventus iskoristili su konkurenti koji su smanjili zaostatak za liderom Serie A

Najbliže je Staroj dami prišao Lazio, na čijoj je klupi Sarajlija Vladimir Petković.

Juventus je nakon prošlosedmičnog domaćeg poraza od Sampdorije u nedjelju remizirao sa Parmom.

Iako su igrači Juventusa do 52. minute vodio golom Andrea Pirla, prvaci su ispustili sva tri boda nakon što je Nicola Sansone u 77. minuti poravnao rezultat.

Domaći teren

Parma je ovom utakmicom zadržala neporaženost na domaćem terenu ove sezone, te ima omjer od šest pobjeda i četiri remija.

Lazio je na Olimpicu sa 2:0 pobijedio Atalantu i sve je bliže vodećem Juventusu. Sergio Floccari je postigao prvi gol, a potom je sopstvenu mrežu pogodio Brivio.

Rimski tim je od početka novembra bez poraza, što mu je donijelo drugu poziciju sa 42 boda. Tri više ima Juventus, a dva manje Napoli.

Fiorentina je na gostovanju kod Udinesea doživjela svoj peti poraz ove sezone, a drugi poraz zaredom. Domaći tim je utakmicu dobio rezultatom 3:1.