NBA: Miami godinu završio pobjedom

Igrač Magica Crnogorac Nikola Vučević (desno) postavio je rekord sa 29 skokova i 20 koševa (AP)

Aktuelni NBA prvak Miami Heat godinu završio pobjedom nakon što je poslije produžetka bio bolji od Orlando Magica 112:110.

Heat je pobjedom u ponedjeljak večer izbjegao treći poraz zaredom.

Centar Magica Crnogorac Nikola Vučević je postavio rekord sa 29 skokova i 20 koševa.

Arron Afflalo je bio najefikasniji kod Magica sa 28 pogodaka. J.J. Redick je ušao s klupe i zabio 23 koša prije nego je njegovo dodavanje presjekao Wade i pretvorio u prednost od četiri koša za Miami 6.2 sekunde prije kraja.

Joel Anthony je treću četvrtinu završio košem za Miami, smanjivši tako vodstvo Magica na sedam koševa prije nego je Heat otvorio zadnju četvrtinu s devet pogodaka zaredom.

Trijumf Bobcatsa

Charlotte Bobcats su došli do svoje prve pobjede u više od mjesec dana nakon što su bili bolji od Chicago Bullsa 91-81 i tako prekinuli niz od čak 18 poraza zaredom.

Došavši u Chicago, Charlotte (8-23) je zadnji put pobjedu ubilježio 24. novembra protiv Washingtona.

Kemba Walker je bio najefikasniji sa 18 koševa, a Gerald Henderson je dodao 16 za Bobcatse, koji od prošle godine drže rekord sa 23 uzastopna poraza.

Charlotte je preuzeo kontrolu nad utakmicom u zadnjoj četvrtini kada su kod rezultata 65-65 krenuli u seriju od 10-0 i tako napravili razliku.

“Samo smo željeli boriti više od ičega”, izjavio je nakon utakmice Henderson.