LE:Porazi Partizana, Zete, Mure, remi Zvezde

Duel Milokovića (Partizan) i Prijovića (Tromso): Detalj sa utakmice u Norveškoj (AP)

Nogometaši beogradskog Partizana pretrpjeli su poraz od 2:3 na gostovanju kod norveškog Tromsa u prvom meču doigravanja za plasman u Ligu Evrope.

Norvežani su poveli u 37. minuti preko Aleksandra Prijovića, Švicarca porijeklom iz Srbije, koji za Tromso nastupa kao posuđen igrač švicarskog Siona. Beograđani su šest minuta kasnije poravnali pogotkom Saše Markovića, na asistenciju Vladimira Volkova.

Nakon što su mreže mirovale do 77. minute, nastala je „golijada“.

Tromso je poveo sa 2:1 golom Šveđanina Fredrika Bjoerka, a potom je, pet minuta kasnije, na 3:1 povisio finski internacionalac Miika Koppinen, kapiten Tromsoa.

Težak poraz Zete

Gosti iz Srbije se nisu predavali, pa su već u 84. minuti, preko Aleksandra Mitrovića, smanjili na 3:2, a u ulozi asistenta našao se strijelac prvog gola „Crno belih“ Marković. Ipak, Partizan nije uspio doći do poravnanja, iako je imao nekoliko prilika za gol.

Partizanov vječiti rival, Crvena zvezda u Beogradu je ugostila francuski Bordeaux. Iako su oba tima stvorila nekoliko šansi za pogodak, rezultat na kraju meča je glasio kao i na početku – 0:0.

Crnogorska Zeta pretrpjela je težak poraz na svom terenu od holandskog PSV Eindhovena.

Holanđani su poveli već u drugoj minuti meča na stadionu u Podgorici, a strijelac je bio Šveđanin Ola Toivonen. Na naredni gol se čekalo nešto više od 70 minuta, a onda su “pala” dva u malom vremenskom razmaku.

Prvo je Slovenac u dresu PSV-a Tim Matavž u 74. minuti savladao golmana Zete Miloša Bulatovića, da bi se dvije minute kasnije u listu strijelaca upisao i Kevin Strootman. Na 4:0 za goste iz Eindhovena povisio je Jermain Lens, dok se u listu strijelaca u 90. minuti upisao i iskusni kapiten PSV-a Mark van Bommel.

Predstavnik Slovenije Mura u Mariboru je ugostio rimski Lazio, koji je na kraju slavio sa 2:0.

Brazilac Hernanes doveo je italijanski sastav u vodstvo u 31. minuti, da bi na konačnih 2:0 povisio njemački reprezentativac Miroslav Klose.

Revanš susreti su na programu 28. i 30. augusta.