NBA: Bryant donio pobjedu Lakersa u Torontu

Bryant je na meču u Torotnu ukupno upisao 27 poena (Reuters)

Košarkaši Los Angeles Lakersa savladali su u noći sa nedjelje na ponedjeljak Toronto Raptorse 94:92 na terenu Kanađana nakon što je Kobe Bryant zakucao 4.6 sekundi prije kraja za pobjedu, nakon što su „Jezeraši“ izgubili vodstvo od 18 poena.

Gosti su rano došli u vodstvo nadigravši „Reptile“ 24:8 na početku prve četvrtine koja je završila rezultatom 34:19, ali se u drugoj razigrala klupa Torotna, smanjivši vodstvo tima iz „Grada anđela“ na osam poena na poluvremenu (54:46).

Raptorsi su nadigrali Lakerse 21:19 u trećoj četvrtini, došavši do svog prvog vodstva pogotkom Linasa Kleize u 2:45 minuti zadnje četvrtine za 86:84.

Do kraja se igralo koš za koš, a Bryantov pogodak 4.6 sekundi prije kraja doveo je Lakerse u vodstvo od 93:92.

Rasual Butler se nije uspio riješiti lopte nakon pet sekundi, Raptorsi su izgubili posjed, na Bryantu je napravljen prekršaj, a on je pogodio jedno slobodno bacanje.

DeMar DeRozan je šutirao za tri poena u posljednjoj sekundi ali bez uspjeha.

Bryant je ukupno upisao 27 poena, a Pau Gasol 16, uz 17 skokova. Andrew Bynum je dodao 14 pogodaka uz devet skokova.

Jose Calderon je bio najefikasniji kod domaćina sa 30 poena i šest asistencija, dok su Kleiza i Leandro Barbosa, koji su ušli s klupe, imali 15, odnosno 12 poena.

Bespomoćni Hawksi

Miami Heatu nije trebao LeBron James ili Dwyane Wade da pobijedi Atlantu u januaru, a u noći sa nedjelje na ponedjeljak, kada su oba bili zdravi, potpuno je „razbio“ bespomoćne Hawkse 107:87.

James i Wade su bili povrijeđeni kada je tim sa Floride pobijedio 116:109 nakon tri produžetka, a posljednja utakmica nije nimalo nalikovala toj.

Wade je postigao svih svojih 21 poen u prvom poluvremenu, Chris Bosh je ostvario double-double u prvom poluvremenu – po 10 poena i skokova – od ukupno 14 poena i 16 skokova, dok je James utakmicu završio sa 23 poena, 13 skokova i šest asistencija.

Rezervista Willie Green bio je najraspoloženiji kod Atlante sa 17 poena.

Rezultati: Golden State Warriors – Houston Rockets 106:97, Toronto Raptors – LA Lakers 92:94, Boston Celtics – Chicago Bulls 95:91, Detroit Pistons – Washington Wizards 77:98, Atlanta Hawks – Miami Heat 87:107, Memphis Grizzlies – Utah Jazz 88:98.

Poredak: Istok, ATLANTIK: Philadelphia 76ers 19-9, Boston Celtics 15-12, New York Knicks 13-15, Toronto Raptors 9-20, New Jersey Nets 8-21, CENTRAL: Chicago Bulls 23-7, Indiana Pacers 17-10, Milwaukee Bucks 12-15, Cleveland Cavaliers 10-16, Detroit Pistons 8-21, JUGOISTOK: Miami Heat 21-7, Atlanta Hawks 18-10, Orlando Magic 17-11, Washington Wizards 6-22, Charlotte Bobcats 3-24.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 21-6, Denver Nuggets 16-12, Utah Jazz 14-12, Portland Trail Blazers 15-13, Minnesota Timberwolves 13-15, PACIFIK: LA Clippers 17-8, LA Lakers 16-12, Phoenix Suns 12-15, Golden State Warriors 10-14, Sacramento Kings 10-17, JUGOZAPAD: San Antonio Spurs 19-9, Dallas Mavericks 17-11, Houston Rockets 16-12, Memphis Grizzlies 14-14, New Orleans Hornets 4-23.