Liga prvaka: Cityju ni Liga Evrope

Obilan snijeg nakratko je zaustavio utakmicu dva Dinama u Zagrebu (Pixsell)

Prošlosezonski prvaci engleskog Premiershipa, ekipa Manchester Cityja, poražena je u utorak navečer na Signal Iduna Parku od Borussije Dortmund rezultatom 1:0, čime se nisu uspjeli plasirati ni u Ligu Evrope.

Pogodak i pobjedu domaćima je donio Schieber u 57. minuti, nakon ubačaja Jakuba Blaszcykowskog.

Ovom pobjedom Borussije najviše je dobila ekipa Ajaxa, koja će, uprkos porazu od Real Madrida, takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Real Madrid je na svom terenu upisao još jednu pobjedu u sklopu Lige prvaka (LP), savladavši Ajax rezultatom 4:1.

Golove su postigli Cristiano Ronaldo u 13, Jose Maria Callejon u 28. i 88. i Kaka u 49. minuti za Real, te Derk Boerrigter u 59. minuti za Ajax.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić asistirao je Callejonu za drugi gol Reala.

U grupi C Malaga i Anderlecht su podijelili bodove – 2:2, a strijelac za prvi pogodak Anderlechta bio je reprezentativac Srbije Milan Jovanović.

Zagrebački Dinamo ugostio je na Maksimiru Dinamo iz Kijeva, a utakmica je bila prekinuta na deset minuta zbog obilnih snježnih padavina.

Ukrajinski predstavnik je došao do vodstva u 45. minuti golom Andriya Yarmolenka, da bi hrvatski predstavnik do prvog boda u LP-u došao sa bijele tačke u 93. minuti. Strijelac je bio Ivan Krstanović.

Rezultati:

Grupa A: Dinamo Zagreb – Dinamo Kijev 0:1 (Andriy Yarmolenko 45), Paris Saint-Germain – Porto 2:1 (Thiago Silva 30, Ezequiel Lavezzi 61, Jackson Martinez 33).

Tabela: PSG 15, Porto 13, Dinamo Kijev 5, Dinamo Zagreb 1.

Grupa B: Montpellier – Schalke 1:1 (Emanuel Herrera 60, Benedikt Howedes 56), Olympiakos – Arsenal 2:1 (Ioannis Maniatis 64, Konstantinos Mitroglou 73, Tomas Rosicky 38).

Tabela: Schalke 12, Arsenal 10, Olympiakos 9, Montpellier 2.

Grupa C: Milan – Zenit 0:1 (Danny 35), Malaga – Anderlecht 2:2 (Duda 45, 61, Jovanović 50, Dieumerci Mbokani 89).

Tabela: Malaga 12, Milan 8, Zenit 7, Anderlecht 5.

Grupa D: Borussia Dortmund – Manchester City 1:0 (Jakub Blaszcykowski 57), Real Madrid – Ajax 4:1 (Ronaldo 13, Callejon 28, 88, Kaka 49, Boerrigter 59).

Tabela: Borrusia 14, Real 11, Ajax 4, Manchester City 3.

U srijedu navečer se igraju utakmice posljednjeg, 6. kola u preostale četiri grupe.

Grupa E: Shakhtar – Juventus, Chelsea – Nordsjaelland.

Grupa F: Lille – Valencia, Bayern – Bate Borisov.

Grupa G: Barcelona – Benfica, Celtis – Spartak.

Grupa H: Manchester United – Cluj, Braga – Galatasaray.

Četvrtfinale utakmice LP-a bit će odigrane sredinom fenruara.

Izvor: Al Jazeera