NBA: Spursi se približili Thunderu

Spursi su se pobjedom približili vodećoj ekipi Zapada Oklahoma City Thunderu (AP)

San Antonio Spursi su u subotu navečer prekinuli niz od dva poraza uvjerljivom pobjedom 103:88 nad Boston Celticsima i tako ostali blizu Oklahoma Cityja na vrhu Zapadne konferencije NBA lige.

Spursi (19-6) su se istaknuli u zadnjoj četvrtini zahvaljujući Tonyju Parkeru i njegovih 22 poena te osam asistencija i 20 poena Garyja Neala i tako se približili vodećem u Zapadnoj konferenciji Thunderu, čiji je omjer pobjeda i poraza 19-4, prenosi Hina.

Kevin Garnett (13), Courtney Lee (11) i Jeff Green (10) također su u subotu upisali dvoznamenkasti učinak.

“Mislim da su naše noge bile svježije i da smo mogli držati tempo i pogađati neke koševe”, rekao je nakon utakmice Neal.

Kod Celticsa (12-11) Paul Pierce i rezerva Jason Terry postigli su svaki po 18 poena. Kevin Garnett je postigao 13 poena uz šest skokova.

Danny Green i Gary Neal su postigli 11 poena zaredom u 2:15 minute u trećoj četvrtini i tako doveli Spurse u vodstvo od 11 poena.

Nakon što su imali šest pogođenih “trica” iz 11 pokušaja u prvom poluvremenu, Celticsi su promašili svih pet “trica” u drugom poluvremenu.

Pobjeda Knicksa

Iako je Kyrie Irving postigao 41 poen, sa 15 pogodaka iz 25 pokušaja noseći masku na licu, nakon što je slomio kost u utakmici protiv Bucksa u petak, njegovi Cleveland Cavaliersi su ipak izgubili u subotu navečer od New York Knicksa 103:102.

Anderson Verajao je imao priliku odvesti u utakmicu u produžetak sa linije slobodnih bacanja, ali je promašio drugo bacanje i Cavsi su izgubili.

Raymond Felton je bio vodeći strijelac kod Knicksa sa 25 poena. Jason Kidd je imao lošu večer sa linije “trica”, pogodivši samo tri iz 13 pokušaja, ali je dodao osam asistencija, šest skokova i dva bloka.

Kidd je otvorio drugo poluvrijeme sa četiri uzastopne asistencije i Knicksi su došli do vodstva od deset poena. Cavsi su ih pokušali stići do kraja utakmice, ali nisu uspjeli.

Ricky Rubio je dobio ograničenje ljekara da može igrati samo 18 minuta nakon povratka na teren poslije operacije koljena, ali je to iskoristio maksimalno u pobjedi Minnesota Timberwolvsa protiv Dallas Mavericksa od 114:106. Rubio je imao devet asistencija uz osam poena.

Rubio je ozlijedio ligamente u desnom koljenu u martu i u subotu je ušao u utakmicu manje od dvije minute prije kraja prve četvrtine.

Niz Minnesote

Nikola Pekovic je postigao 18 poena uz devet skokova za Minnesotu, kojoj je ovo četvrta pobjeda zaredom.

Andrei Kirilenko je dodao 14 poena uz deset skokova, a Alexey Shved 18 poena uz šest asistencija.

Kod Dallasa najefikasniji je bio Derek Fisher sa 20 poena.

Minnesota je imala loptu 34 sekunde prije kraja utakmice, ali su njeni igrači promašili četiri koša zaredom, što im je moglo donijeti pobjedu u regularnom dijelu utakmice.

No, u produžetku je Minnesota zabila prvih deset poena i tako odlučila utakmicu.

Rezultati: San Antonio Spurs – Boston Celtics 103:88, Milwaukee Bucks – Los Angeles Clippers 85:111, Charlotte Bobcats – Orlando Magic 98:107, Miami Heat – Washington Wizards 102:72, Detroit Pistons – Indiana Pacers 77:88, New York Knicks – Cleveland Cavaliers 103:102, Utah Jazz – Memphis Grizzlies 86:99, Chicago Bulls – Brooklyn Nets 83:82, Minnesota Timberwolves – Dallas Mavericks 114:106 (produžetak), Atlanta Hawks – Golden State Warriors 93:115.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 18-5, Brooklyn 13-10, Philadelphia 12-11, Boston 12-11, Toronto 5-19. CENTRAL: Chicago 13-9, Milwaukee 12-10, Indiana 13-11, Detroit 7-19, Cleveland 5-20. JUGOISTOK:  Miami 15-6, Atlanta 14-7, Orlando 10-13, Charlotte 7-16, Washington 3-18.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 19-4, Minnesota 12-9, Utah 13-12, Denver 12-12, Portland 10-12. PACIFIK: LA Clippers 17-6, Golden State 16-8, LA Lakers 10-14, Phoenix 9-15, Sacramento 7-15. JUGOZAPAD: San Antonio 19-6, Memphis 15-6, Houston 11-11, Dallas 11-13, New Orleans 5-17.