ATP: Đoković i Murray uspješni u Londonu

Trenutno drugi igrač na teniskoj ATP listi Novak Đoković savladao je Francuza Jo-Wilfrieda Tsonga (Getty Images)

Prvoga dana ovogodišnjeg ATP “mastersa” tenisera u Londonu favoriti su ostvarili pobjede.

Trenutno drugi igrač na teniskoj ATP listi Novak Đoković u ponedjeljak je u grupi A savladao Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu rezultatom 7:6 (7:4) i 6:3.

Britanski teniser Andy Murray uspješno je startao pošto je također u prvom kolu A grupe pobijedio Čeha Tomaša Berdycha sa 3:6, 6:3, 6:4.

Neugodni protivnik

Berdych je odlično počeo i osvojio prvi set, ali se Murray uspio vratiti u meč i poslije dva sata i 17 minuta igre savladati neugodnog protivnika.

U utorak će se igrati susreti 1. kola u skupini B, a igrat će Švicarac Roger Federer i Srbin Janko Tipsarević, te Argentinac Juan Martin Del Potro i Španac David Ferrer.

U polufinale će se plasirati po dva prvoplasirana igrača iz svake skupine.

Turnir u Londonu igra se za nagradni fond od 5,5 miliona funti.