Lakersi do pobjede bez trenera

Lakersi su eksplodirali u blokovima protiv Rocketsa, zabivši 40 koševa u prvoj četvrtini (EPA)

Los Angeles Lakersi su bez svog novog trenera Mikea D'Antonija uspjeli doći do pobjede od 119-108 nad Houston Rocketsima.

Dwight Howard je u nedjelju navečer zabio 28 koševa uz 13 skokova, a Kobe Bryant je upisao triple-double sa 22 pogotka, 11 skokova i 11 asistencija.

D'Antoni je preuzeo klupu Los Angelesa prošle sedmice i, dok ga operacija koljena drži po strani, Lakersi su zasad uspjeli ostvariti dva najviša rezultata ove sezone otkako ih je on počeo trenirati.

Lakersi su eksplodirali u blokovima protiv Rocketsa, zabivši 40 koševa u prvoj četvrtini, zahvaljujući čemu su ostvarili vodstvo od 11 koševa koje nisu ispuštali do kraja i koje su povećali na čak 19 u zadnjoj četvrtini.

Los Angeles je u odličnoj prvoj četvrtini imao šut od 73,9 posto iz igre.

Kod Rocketsa je Chandler Parsons bio najučinkovitiji sa 24 pogotka, dok je James Harden dodao 20.

Druga pobjeda sezone za Detroit Pistonse

Detroit Pistonsi su ostvarili drugu pobjedu ove sezone i to od 103-83 nad neraspoloženim Boston Celticsima. Centar Greg Monroe je zabio 20 koševa uz 13 skokova.

Jason Maxiell je dodao 15 pogodaka za Pistonse, koji su imali šest igrača s dvocifrenim učinkom.

Jared Sullinger je zabio 16 koševa za Celticse, koji su pobijedili u četiri od zadnjih pet utakmica, ali su u nedjelju navečer pokleknuli, igrajući četvrtu utakmicu u pet večeri.

Pistonsi su uspjeli zadržati Celticse na 31,6 posto šuta iz igre u drugoj i trećoj četvrtini.

Boston, koji je gubio s 18 razlike u trećoj četvrtini, u drugom je poluvremenu zabio samo 40 koševa.

Detroit je u drugom poluvremenu dobio zamah serijom od šest koševa, stvorivši vodstvo od 48-40.