Liga prvaka: Porazi Reala i Cityja

Zlatan Ibrahimović postigao je prvi pogodak za PSG (AFP)

Zagrebački Dinamo je u sklopu nogometne Lige prvaka (LP) u srijedu uvečer upisao i treći poraz u tri utakmice u ovom takmičenju. Ovog puta je bolji bio Paris Saint-Germain, koji je slavio sa 2:0.

Prvi gol je postigao švedski internacionalac Zlatan Ibrahimović u 33. minuti, da bi na 2:0 povisio Jeremy Menez u 43. minuti.

Holandski klub Ajax savladao je na svom terenu engleske šampione Manchester City rezultatom 3:1.

Iako je ekipa iz Manchestera povela golom Samira Nasrija u 22. minuti, domaći su u drugom poluvremenu potpuno dominirali i zasluženo slavili.

Golove za Ajax postigli su Siem de Jong (46), Niklas Moisander (57) i Christian Eriksen (68).

U drugoj utakmici grupe D španski prvaci Real Madrid izgubili su u Dortmundu od domaće Borussije sa 2:1.

Povela je Borussia u 36. minuti preko Roberta Lewandowskog, da bi Cristiano Ronaldo lob udarcem poravnao svega dvije minute kasnije. U 64. minuti Marcel Schmelzer postavlja konačnih 2:1.

Rezultati:

Grupa A

Dinamo – PSG 0:28 (Ibrahimović 33, Menez 43)
Porto – Dinamo Kyev 3:2 (Silvestre Varela 15, Jackson Martinez 36, 78; Oleg Gusev 21, Brown Ideye 72)

Grupa B

Arsenal – Schalke 0:2 (Klaas Jan Huntelaar 76, Ibrahim Afellay 86)
Montpellier – Olympiakos 1:2 (Gaetan Charbonnier 49, Vasilios Torosidis 73, Konstantinos Mitroglou 90)

Grupa C

Zenit – Anderlecht 1:0 (Alexandr Kerzhakov 72 – penal)
Malaga – AC Milan 1:0 (Joaquin 64)

Grupa D

Ajax – Manchester City 3:1 (Siem de Jong 45, Niklas Moisander 57, Christian Eriksen 68; Samir Nasri 22)
Borussia Dortmund – Real Madrid 2:1 (Robert Lewandowski 36, Marcel Schmelzer 64, Cristiano Ronaldo 38)

Izvor: Al Jazeera