NBA: Chicago slavio košem Luola Denga

Aldridge postigao je 30 poena i osam skokova u gostujućem trijumfu Portland Trail Blazersa nad Oklahoma City Thunderom (Getty Images)

Uspješno polaganje Luola Denga 3,7 sekundi prije kraja meča, donijelo je pobjedu Chicago Bullsima nad Atlanta Hawksima od 76:74 u utakmici najjače košarkaške lige svijeta – NBA.

Derrick Rose od svojih 30 poena upisao je 17 u četvrtoj četvrtini i predvodio „Bikove“ koji su anulirali manjak od 19 poena. Najbolji među poraženim Hawksima bio je Al Horford sa 16 poena.

LaMarcus Aldridge postigao je 30 poena i osam skokova u gostujućem trijumfu Portland Trail Blazersa nad Oklahoma City Thunderom (103:93).

Domaćin je u drugom poluvremenu imao efikasnost od samo 34 posto. Bolji od ostalih u Oklahomi, kojoj je ovo drugi uzastopni poraz nakon serije pobjeda 5-0, bio je James Harden sa 23 poena.

Rezultati: Cleveland – Charlotte 115:101, Chicago – Atlanta 76:74, Memphis – Sacramento 113:96, Oklahoma City – Portland 93:103, Utah – Milwaulkee 85:73, LA Lakers – Houston 108:99.

Poredak: Istok, ATLANTIK: Philadelphia 2-2, Boston 3-3 , Toronto 2-3, New York 2-3, New Jersey 1-5,

CENTRAL: Chicago 5-1, Indiana 4-1, Cleveland 3-2, Milwaukee 2-3, Detroit 2-3,

JUGOISTOK: Miami 5-1, Atlanta 4-2, Orlando 4-2, Charlotte 1-4, Washington 0-5,

Zapad, JUGOZAPAD: San Antonio 3-2, Memphis 2-3, Houston 2-3, New Orleans 2-3, Dallas 2-4,

SJEVEROZAPAD: Portland 4-1, Oklahoma City 5-2, Denver 4-2, Utah 3-3, Minnesota 2-3,

PACIFIK: LA Lakers 4-3, LA Clippers 2-2, Phoenix 2-3, Golden State 2-3, Sacramento 2-4.