Liverpool minimalno pobijedio Manchester City

Gerrard je bio siguran sa bijele tačke u 13. minuti (AFP)

Nogometaši Tottenhama savladali su u srijedu navečer na domaćem terenu ekipu Evertona sa 2:0 u zaostaloj utakmici engleske Premier lige.

Ovom pobjedom se londonski klub uključio u borbu za titulu, pošto trenutno zauzima treću poziciju i zaostaje tri boda za vodećim Manchester Cityjem, a ima isti broj bodova (45) kao drugoplasirani aktuelni prvak Manchester United.

Zlata vrijedan trijumf nad neugodnim Evertonom izboren je golovima Lennona u 35. i Assou-Ekkotoa u 63. minutu.

Pored ove utakmice, u srijedu je na programu bio i prvi meč polufinala Carling kupa između Cityja i Liverpoola u Manchesteru.

Gosti su slavili sa 1:0, a jedini pogodak djelo je Gerrarda, koji je u 13. minuti bio siguran sa bijele tačke.

Revanš susret igrat će se 25. januara u Liverpoolu.

U finalu takmičenja će igrati bolji iz ovog polufinala protiv pobjednika iz duela Crystal Pallace – Cardiff (prvi susret 1:0).